Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky

V roce 2021 bychom se měli dočkat již třetího snímku věnujícího se fiktivní tajné špiónské organizaci Kingsman. První snímek s názvem Kingsman: Tajná služba byl více než příjemným zpestřením filmového roku 2014. O 3 roky později jsme se dokonce dočkali pokračování s názvem Kingsman: Zlatý kruh.

Zničení legendární tajné organizace

Kingsman: Zlatý kruh

Zdroj: 20th Century Fox

Hlavní hrdina Eggsy je už plnoprávným členem tajné mezinárodní nezávislé špiónské organizace Kingsman. Poté, co zachránil svět v předchozím díle, se rozvinul jeho milostný vztah se švédskou princeznou. Jenomže Eggsy a jeho kolegové se nachází pod útokem. Poppy Adams, která pumpuje do celého světa neskutečné množství drog, zničí ve snaze o získání ještě většího vlivu na svět prakticky celou organizaci. Katastrofu přežijí pouze Merlin a Eggsy. Ti se musí uchýlit k nouzovému protokolu, přičemž zjišťují, že podobná tajná společnost, jako je ta jejich, existuje i v USA pod názvem Statesman. A to rozhodně není jediné překvapení, které na naše hrdiny čeká.

Americký bratranec Kingsmanů

Zdroj: 20th Century Fox

Kingsman: Zlatý kruh pokračuje tam, kde předchozí díl skončil. Akční scény jsou přeplněné humorem a poněkud netradičními záběry kamer. Ve snímku se objevuje ještě více hereckých hvězd, které se nebojí si ze sebe udělat legraci a celková atmosféra snímku je poněkud odlehčenější než v prvním díle. Děj se opět pevně opírá o skvěle napsanou postavu šíleného padoucha, který jako by vypadl z nějaké staré bondovky. Samozřejmě nechybí pár sprostých slov, většinou z úst sira Eltona Johna. A s tím i částečně souvisí skvělý soundtrack. Nové postavy jsou promyšlené a americký bratranec Kingsmanů je celkově uvolněnější. Tato banda kovbojů si totiž na svojí práci vydělávají prodejem a výrobou alkoholu. V tomto snímku udělají divákům radost i drobnosti, jako jsou tvary budov ve tvaru placatky, nebo lahve.

Skvělý herecký výkon Eltona Johna

Zdroj: 20th Century Fox

Hlavní hrdinové z předchozího dílu opět podávají skvělý výkon. Eggsy v podání Tarona Egertona je dospělejší, ale stále je z něj cítit mládí. Postava Colina Firtha je trochu mimo, ale to se, vzhledem k tomu že tento agent přežil střelnou ránu do hlavy, snadno pochopit. Zástupu nových herců vévodí především Pedro Pascal jako agent Whiskey. Své postavě vtiskl doslova westernový nádech. Osobně nemám rád herečku Julianne Moore, ale ve filmu Kingsman: Zlatý kruh podala fantastický výkon. Zapomenout nesmíme ani na sira Eltona Johna, který zde hraje sám sebe tak přesvědčivě, že si jeho písničky s chutí po konci filmu pustíte na Spotify. A Halle Berry je skvělou americkou verzí Merlina (Mark Strong).

Důstojné pokračování

Zdroj: 20th Century Fox

Kingsman: Zlatý kruh je skvělý špiónský komediální snímek a důstojné pokračování prvního dílu. V některých aspektech tvůrci dovedli absurdní situace na vyšší úroveň, ale na rozdíl od Kingsman: Tajná služba, je děj předvídatelnější a méně napínavý. Tento snímek podle komiksu, který není o superhrdinech, byste si i tak rozhodně neměli nechat ujít.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)