Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce

Řada animovaných filmů není určena jenom dětem. Dokonce vznikají i takové, které jsou určeny spíše výhradně dospělým. My se ale budeme v tomto článku věnovat těm, které si můžete v klidu pustit v kruhu rodinném. Tyto animované filmy totiž baví celou rodinu.

Hledá se Nemo (2003)

Zdroj: Pixar

Tento animovaný snímek v roce 2003 naplnil kinosály po celém světě k prasknutí. Hlavními hrdiny jsou malé rybky. Marlin je přehnaně starostlivý otec hendikepovaného Nema. Jenomže malý Nemo (Klaun očkatý) jednoho dne svého otce neposlechne a dojde ke sledu událostí, které ho zavedou do lidského světa (nebo spíše zajetí), jeho novým domovem se stává akvárium v zubařské ordinaci. Zoufalý otec se vydává svého syna zachránit. Společnost mu při tom dělá sklerotická, ale věčně optimistická Dory. Společně překonávají řadu nástrah, na své cestě se potkávají s vegetariánskými žraloky a dalšími mořskými živočichy, a nakonec i s Nemem. Hledá se Nemo je film plný barev a vtipů, který ale zároveň vypráví o nepřekonatelné síle rodičovské lásky a také opravdovém přátelství.

Toy Story (1995)

Zdroj: Disney

Co kdyby hračky tajně ožívaly? Vysvětlovalo by to mnohé, například to, proč je v dětském pokojíku prakticky neustále nepořádek. Nejoblíbenější hračkou malého Andyho je figurka kovboje Woodyho. Celou rodinu ale krátce po chlapcových narozeninách čeká stěhování, kterého se samozřejmě musí zúčastnit i nové narozeninové hračky v čele s Buzzem Rakeťákem. Jenomže Buzz si nemyslí, že je hračka, má za to, že je „opravdový“, což ve Woodym vzbuzuje nemalé obavy. Kovboj se bojí o své místo na výsluní, o výsadní postavení mezi hračkami, a rozhodne se alespoň na chvíli Buzze odstranit. Jenomže jak už to bývá – věci nejdou úplně podle plánu a z Buzze i Woodyho se těsně před stěhováním stávají ztracené hračky! Společně musí najít způsob, jak se vrátit zase zpátky domů. Napřed se z nich ale musí stát opravdoví přátelé, kteří riskují život jeden za druhého. Neuvěřitelně dojímavá podívaná s dobrým koncem, která chytne za srdce i dospěláky.

Shrek (2001)

Zdroj: DreamWorks

Kdo by neznal zeleného zlobra, kocoura v botách (Antonio Banderas) a mluvícího osla (Eddie Murphy)? Shrek je neustále nabručený, sarkastický mrzout, který se opakovaně musí se svými společníky vydávat za dobrodružstvím, aby našel svoje štěstí či zachránil pohádkové království. Jenom málokterá animovaná postava se dočkala takové popularity jako právě on. Nouze není o nechutné žertíky, které pobaví především nejmenší, ale ani o nejrůznější narážky, které naopak chápe pouze dospělý divák. Velkým plus těchto snímků je skvělý dabing kreslených postav hereckými hvězdami. Shrek se dočkal již 4 animovaných filmů a údajně se začíná chystat další. Zejména první 2 díly této série jsou nezapomenutelné a nenudí ani po dvaceti shlédnutích. Shrek zcela nepochybně patří mezi nejvtipnější animované postavy vůbec.

Ratatouille (2007)

Animované

Zdroj: Disney

Remy je krysa, která sní o tom, že se stane slavným šéfkuchařem. Zatím ale musí žít se svojí početnou rodinou na francouzském venkově, kde se živí odpadky. Náš hrdina si ale nikdy nenechá ujít příležitost ke sledování svého oblíbeného kuchařského pořadu a jednoho dne nepředvídatelný sled událostí způsobí, že se celé krysí hejno musí ze svého domova nouzově evakuovat. Jenomže Remyho odpadní vody odnesou pryč od rodiny – do města. Brzy se spřátelí s podřadným pomocníkem v jedné restauraci a začnou se dít opravdu neuvěřitelné věci. Dojímavý příběh krysího kuchaře a jeho zvířecích i lidských přátel vás zaručeně dojme i pobaví. Ratatouille právem patří mezi nejzábavnější animované filmy.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)