Přímo pekelná zábava s Hellboyem

V roce 2019 vznikl re-make filmu o komiksovém hrdinovi Hellboyovi o kterém jsme psali zde. Původní snímek o ďáblovi, který chrání lidstvo vznikl v roce 2004 a roli hlavního záporáka Rasputina ztvárnil český herec Karel Roden. Z naší předchozí recenze vyplývá, že právě tato starší verze je o poznání lepší a nyní se podíváme na to proč.

Děj

Zdroj: Columbia Pictures

Hellboy láká diváky na pořádně drsnou a temnou zábavu. Po plátně se prohání několik pěkně odpudivých monster, která se snaží o návrat temných bohů a zahájení apokalypsy. Skeptický divák musí mít dopředu velké pochybnosti o tom, jak to vše může vypadat věrohodně, ale pojďme postupně. Vše začíná na konci 2. světové války, kdy se nacističtí vědci snaží okultními rituály otočit průběh války. Rituál vede mýtický černokněžník Rasputin (Karel Roden), který po své násilnické smrti v roce 1916 povstal z mrtvých. Naštěstí jsou jeho plány překaženy jednotkou amerických vojáků. Bohužel, brána do jiné dimenze byla otevřená příliš dlouho a z temného světa sem k nám už stihlo něco projít. Hádáte správně, Hellboy je tím, kdo se dostal mezi nás. Ujímá se ho doktor Broom, který jej vychovává jako svého vlastního syna a zakládá tajný Úřad pro paranormální jevy, kde se místní zaměstnanci spolu s Hellboyem snaží zabránit konci světa. Děj rychle dostává doslova turbulentní spád. Mezi akčními scénami poznáváme hlavní hrdiny a brzy zjišťujeme, že Rasputin se znovu prochází po světě. Vše přitom opravdu vypadá dobře a uvěřitelně. Příběh filmu člověka opravdu baví.

Herecké výkony

Zdroj: Columbia Pictures

Herecké výkony v tomto filmu jsou nevyrovnané. Zatímco Ron Perlman v roli Hellboye naprosto exceluje, vypravěč Rupert Evans (agent Myers) je absolutně strašný. Hellboyva dívka Lizz (Selma Blair) se sice příběhem k našemu ďáblíkovi opravdu hodí, herečka ovšem působí spíš dojmem, že je jí všecko fuk a že naprosto postrádá jakékoliv emoce. Karel Roden se svojí role zhostil opravdu dobře a Rasputina, který je skutečnou historickou postavou, si už nikdy nebudete představovat jinak.

Efekty, převleky, vtipy

Hellboy

Zdroj: Columbia Pictures

U Hellboye z roku 2004 se budete opravdu bavit. Ron Perlman několikrát opravdu skvěle zahláškuje, jinak se ale jedná o temný komiksový příběh. Zlá a hodná monstra působí působivě a věrohodně. Snímek Vás díky tomu rychle pohltí a osloví. Budete mu prostě věřit, trnout strachy a napětím. Někteří dokonce pocítí i úzkost se strachem, a to nejenom kvůli otřesnému výkonu Ruperta Evanse. Hellboy je prostě temnější a strašidelnější než ostatní komiksové filmové příběhy, a to vše podpírají přesvědčivé efekty a akce.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)