Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství

Loňský rok z pochopitelných důvodů nebyl pro filmový studia zrovna přívětivý. Love and Monsters je snímek z roku 2020 u kterého je již z názvu jasné, že jen nemůžeme brát úplně vážně. Přesto je to další povedená komedie s parodickými prvky.

Lidstvo zabránilo katastrofě jenom aby přišla další

Love and Monsters

Zdroj: Paramount Pictures

Děj snímku Love and Monsters se odehrává v nedaleké postapokalyptické budoucnosti. Před 7 lety se na naší planetu řítil obří asteroid, ale lidstvu se podařilo tuto hrozbu zlikvidovat díky jaderným raketám. Bohužel už nikdo nepočítal s tím, že obyvatelstvo bude vystaveno všem možným nečistotám. To mělo za následek, že velice rychle se objevili na zemi obří příšery, gigantické kobylky, šneci, krabi a všechna další možná stvoření. 95% populace zahynulo a přeživší se začali skrývat v koloniích, často umístěných v podzemí. To je i případ Joela. Jedinou jeho známou, která apokalypsu přežila, je jeho láska ze střední školy Aimee. Bohužel, ta žije v jiné kolonii, vzdálené od té Joelovi přes 40 mil.

Osamocený hrdina na cestě za svojí láskou

Zdroj: Paramount Pictures

Joel není žádný velký hrdina, trpí trémou a když stojí tváří v tvář monstru, zkamení a nevystřelí. To ovšem neznamená, že postrádá odvahu. Často komunikuje s Aimee přes rádio a po jednom z útoků monster na jeho kolonii se rozhodne vydat na cestu za svojí láskou. Jako první překážka mu přijde do cesty obří ropucha. Joela naštěstí zachrání statečný pes Boy, který se k našemu hrdinovi přidává na strastiplnou cestu, na které narazí na příklad na zábavnou dvojici drsných přeživších, nebo na robota. Joel nakonec dosáhne svého cíle, ale ani tady zdaleka nemá vyhráno.

V jednoduchosti je síla

Zdroj: Paramount Pictures

Děj snímku je velice jednoduchý. Nezkušený hrdina se vydává na cestu, překonává všechna možná nebezpečí. Ačkoliv je původně celkem nešikovný, postupem času se z něj stává docela zkušený zálesák. Musí překonat velkou řadu překážek. Ani ty nejsou moc originální, ale umí velice příjemně překvapit.

Zdroj: Paramount Pictures

Vtip je to hlavní o co ve snímku Love and Monsters běží. Pozorný divák si může všimnou opravdu velké spousty druhů humoru. Ačkoliv hlavní hrdina nejvíce času tráví vyprávěním a monologem, rozhodně nemáte pocit, že se pohybuje po obrazovce sám. Ačkoliv je od začátku snímku jasné, že se jedná především o parodii na nejrůznější survival postapokalyptické snímky, nestaví vše do absurdní roviny jako třeba Zombieland. To je velice příjemné a díky tomu tento film působí velice seriózně.

Jedna z nejlepších komedií roku 2020

Zdroj: Paramount Pictures

Pokud vezmete v potaz, že snímek Love and Monsters není myšlen úplně seriózně, určitě mu odpustíte i trošku horší animaci monster. Upřímně, viděl jsem hned několik filmů, které vše brali vážně a jejich příšery vypadaly daleko hůř.

Hlavnímu hrdinovi propůjčil tvář Dylan O´Brian a musím uznat, že podal velice solidní výkon. Stoprocentně si zamilujete i jeho dámský protějšek (Jessica Henwick), ze všech nejlepší je ale víše zmiňovaný hrdinský pes. Love and Monsters určitě stojí za shlédnutí, jedná se totiž o jednu z nejlepších komedií roku 2020. Jedná se o napínavou a zábavnou podívanou, která bude bavit i diváky, kteří si zrovna nelibují v postapokalyptickém žánru.

Zdroj: Paramount Pictures

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)