Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství

Loňský rok z pochopitelných důvodů nebyl pro filmový studia zrovna přívětivý. Love and Monsters je snímek z roku 2020 u kterého je již z názvu jasné, že jen nemůžeme brát úplně vážně. Přesto je to další povedená komedie s parodickými prvky.

Lidstvo zabránilo katastrofě jenom aby přišla další

Love and Monsters

Zdroj: Paramount Pictures

Děj snímku Love and Monsters se odehrává v nedaleké postapokalyptické budoucnosti. Před 7 lety se na naší planetu řítil obří asteroid, ale lidstvu se podařilo tuto hrozbu zlikvidovat díky jaderným raketám. Bohužel už nikdo nepočítal s tím, že obyvatelstvo bude vystaveno všem možným nečistotám. To mělo za následek, že velice rychle se objevili na zemi obří příšery, gigantické kobylky, šneci, krabi a všechna další možná stvoření. 95% populace zahynulo a přeživší se začali skrývat v koloniích, často umístěných v podzemí. To je i případ Joela. Jedinou jeho známou, která apokalypsu přežila, je jeho láska ze střední školy Aimee. Bohužel, ta žije v jiné kolonii, vzdálené od té Joelovi přes 40 mil.

Osamocený hrdina na cestě za svojí láskou

Zdroj: Paramount Pictures

Joel není žádný velký hrdina, trpí trémou a když stojí tváří v tvář monstru, zkamení a nevystřelí. To ovšem neznamená, že postrádá odvahu. Často komunikuje s Aimee přes rádio a po jednom z útoků monster na jeho kolonii se rozhodne vydat na cestu za svojí láskou. Jako první překážka mu přijde do cesty obří ropucha. Joela naštěstí zachrání statečný pes Boy, který se k našemu hrdinovi přidává na strastiplnou cestu, na které narazí na příklad na zábavnou dvojici drsných přeživších, nebo na robota. Joel nakonec dosáhne svého cíle, ale ani tady zdaleka nemá vyhráno.

V jednoduchosti je síla

Zdroj: Paramount Pictures

Děj snímku je velice jednoduchý. Nezkušený hrdina se vydává na cestu, překonává všechna možná nebezpečí. Ačkoliv je původně celkem nešikovný, postupem času se z něj stává docela zkušený zálesák. Musí překonat velkou řadu překážek. Ani ty nejsou moc originální, ale umí velice příjemně překvapit.

Zdroj: Paramount Pictures

Vtip je to hlavní o co ve snímku Love and Monsters běží. Pozorný divák si může všimnou opravdu velké spousty druhů humoru. Ačkoliv hlavní hrdina nejvíce času tráví vyprávěním a monologem, rozhodně nemáte pocit, že se pohybuje po obrazovce sám. Ačkoliv je od začátku snímku jasné, že se jedná především o parodii na nejrůznější survival postapokalyptické snímky, nestaví vše do absurdní roviny jako třeba Zombieland. To je velice příjemné a díky tomu tento film působí velice seriózně.

Jedna z nejlepších komedií roku 2020

Zdroj: Paramount Pictures

Pokud vezmete v potaz, že snímek Love and Monsters není myšlen úplně seriózně, určitě mu odpustíte i trošku horší animaci monster. Upřímně, viděl jsem hned několik filmů, které vše brali vážně a jejich příšery vypadaly daleko hůř.

Hlavnímu hrdinovi propůjčil tvář Dylan O´Brian a musím uznat, že podal velice solidní výkon. Stoprocentně si zamilujete i jeho dámský protějšek (Jessica Henwick), ze všech nejlepší je ale víše zmiňovaný hrdinský pes. Love and Monsters určitě stojí za shlédnutí, jedná se totiž o jednu z nejlepších komedií roku 2020. Jedná se o napínavou a zábavnou podívanou, která bude bavit i diváky, kteří si zrovna nelibují v postapokalyptickém žánru.

Zdroj: Paramount Pictures

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Harry Potter pod režisérem Davidem Yatesem
Harry Potter: série, na kterou naše generace nikdy nezapomene – 1. část
Mortal Kombat (1995) – jedna z vůbec nejlepších herních adaptací
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)
Raubíř Ralf (2012) patří mezi nejlepší animované retro snímky