Film doslova zpodobňující sedm cností – Shazam!

DC comics je proslavené spíše temnými hrdiny a perfektními záporáky, než hláškujícími vtipálky. Oproti tomu Marvel má komických a vtipných hrdinů téměř bezpočet. Za všechny jmenujme třeba Deadpoola, nebo třeba partičku Strážci galaxie. V roce 2019 se do boje o korunu pro nejvtipnější superhrdinský film přihlásil nový aspirant. Přichází opravdu vtipný hrdina od DC, SHAZAM!

Děj

Ve filmu jde zejména o odvěký souboj sedmi ctností proti sedmi neřestem. A právě do tohoto souboje je vtažen mladý Billy Batson (Asher Angel), který se téměř celý život potlouká po různých pěstounských rodinách, od kterých následně utíká, aby hledal svojí ztracenou mamku. Jak už tomu bývá, tento nezbedný teenerger dostává super schopnosti. Stačí mu vyslovit kouzelné slůvko SHAZAM! a Billy se promění v dospělého chlapa (Zachary Levi) s opravdu nekonečným množstvím superschopností.  Zejména příběh nalezence, který neustále utíká od svých pěstounů, až konečně nalezne rodinu, dodává ději filmu osvěžující nádech. A rozhodně se nebudete nudit.

Vtipy a akce

Snad už z oficiálního popisu filmu je jasné, že půjde o pořádnou legraci. Nemusíte se bát, tento hláskující nezletilec v kůži namakaného chlapa rozhodně není podobný Spidermanovi. Shazam! má své vlastní, originální vtípky. Akční záběry splňují současný standart a veškerá akce vypadá docela uvěřitelně. Ale hlavní složkou filmu je prostě vtip, takže nečekejte padající mrakodrapy a hroutící se města.

Herecké výkony

Upřímně, tady jsem byl hodně příjemně překvapený. Obvykle bývám hodně skeptický k filmům, kde se po plátně pohybuje větší množství dětských herců, ale tvůrci tohoto snímku měli víc než šťastnou ruku. Billyho nové sourozence budete povětšinou milovat a pokud vám zrovna někdo vyloženě nesedne, nebudete mít problém ho ve filmu přehlédnout. I Mark Strong v roli hlavního záporáka obstál. Není to sice žádný šlágr, ale to je spíš postavou samotnou, než jejím hercem. Jediný, o jehož výkonu mám pochybnosti, je Djimon Hounsou v roli mýtického čaroděje, který dá Billymu jeho schopnosti. Naštěstí ve filmu moc není.

Celkově je Shazam! plný kvalitních vtípků a narážek. Děj nenadchne, ale také neurazí. A hodněkrát si řeknete, že přesně takto byste se chovali vy jako děti se superschopnostmi.

Komentujte článek