Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu

Filmy od Marvelu jsou doslova přecpané superhrdiny všeho druhu. Většinou to jsou sice muži, ale napříč všemi filmy najdeme i řadu svůdných žen, které mají také super schopnosti. Podívejte se spolu s námi na ty nejzajímavější z nich. X-menky nám snad odpustí, že jsme je do seznamu nezařadili.

Pepper Potts

Zdroj: Disney

Asistentka, milenka, a nakonec i životní družka Iron Mana. Pepper je velice inteligentní, dlouhé roky sledovala Tonyho Starka, jak si užívá života, ale dlouhé roky zůstávala jedinou ženou v jeho životě, která s ním zůstávala ať se děje, co se děje. V třetím pokračování Iron Mana dokonce získala i super schopnosti a opakovaně jsme ji viděli i v Tonyho obleku. Pepper si zahrála herečka Gwyneth Paltrow.

Scarlet Witch

Zdroj: Disney

Wanda alias Scarlet Witch se poprvé objevila ve dvojce Avengers. Patří mezi polepšené super padouchy, ale nakonec pomůže, spolu se svým bratrem dvojčetem, tým klaďasů porazit Ultrona. Od té doby je branná jako plnohodnotná členka Avengers. Zajímavostí je, že původně byla Scarlet Witch mutantkou, takže by se spíš měla objevit v X-menech. Postava dostala i vlastní seriál s názvem Wanda Vision. Ve filmech si jí zahrála herečka Elizabeth Olsen.

Gamora

Zdroj: Disney

Gamora je adoptivní dcera titána Thanose, který vyvraždil polovinu Gamořiny rodné planety a malou dívenku vycvičil na jednoho z nejlepších zabijáků v galaxii. Je členkou komického týmu Strážců Galaxie a tajnou láskou dalšího jejich člena Star Lorda. Gamora je drsňačka každým coulem a pro ránu nikdy nejde daleko. Bohužel, aby Thanos získal kamen duší, musel obětovat to, co miloval na světě nejvíc, a tak hodil Gamoru do díry. Nicméně v End Game se v do hlavní filmové reality dostane Gamora z jiné dimenze a už tu zůstane. Můžeme se na ní tak těšit ve Strážcích Galaxie vol. 3. Gamoru hraje herečka Zoe Saldana, která ztvárnila i poručíka Uhuru ve Star Tracku a zahrála (a pravděpodobně si i zahraje) v Avatarovi.

Black Widow

Zdroj: Disney

Superšpiónka, nájemná vražednice a superhrdinka, která se v roce 2021 konečně dočkala vlastního filmu. Black Widow je u Avengers od filmového začátku. Objevuje se v obrovské spoustě snímků a docela často je i hybatelkou děje. Jen málokterá postava filmového Marvelu může říct, že se líbala s Captanem Amerika a chodila s Hulkem. Bohužel, nakonec i Natasha Romanovová skončila v díře kvůli kameni duší. Nejprve svedla srdce rvoucí souboj s Hawkayem o to, kdo se zabije a následně svojí sebevraždou přispěla k záchraně poloviny života ve vesmíru. Tuto postavu nezapomenutelně zahrála Scarlett Johansson.

Captain Marvel

Zdroj: Disney

Díky nehodě letadla s experimentálním motorem získala pozemšťanka Carol Danvers fantastické schopnosti. A také přišla o paměť. Stala se válečnicí Impéria Kree a získala nové jméno. Hala se ale velice brzy dostává do spletitého řetězce událostí a zjišťuje kdo je a co vlastně všechno umí. A minimálně podle filmu Captain Marvel umí prakticky všechno. Lítá si po vesmíru a jen tak mimochodem zachraňuje světy, pomůže Avengers s poražením Thanose, zachrání Zemi před totálním vybombardováním, a tak nějak celkově působí jako ženská a marvelovská obdoba Supermana. Zcela jistě se s touto postavou, kterou ztvárnila Brie Larson, v budoucnosti ještě setkáme.

Jane Foster

Marvel

Zdroj: Disney

S vědkyní Jane Foster jsme se setkali v prvním i druhém Thorovi, který se do ní zamiluje. Ve filmu Thor: Ragnarok byste po Jane pátrali marně. Dala totiž Thorovi kopačky, ale v plánovaném Thor: Love and Thunder, by na ní měla přejít moc boha hromu. To vše se dozvíme v roce 2022. Jane Fosterovou hraje Natalie Portman, kterou jistě dobře znáte ze Star Wars jako Padmé.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)