Mandalorian (2019) – konečně jsme se znovu dočkali opravdových Star Wars

Disney a Star Wars jsou jedno veliké téma. Nová trilogie se moc nepovedla a do nedávna jediné, co se pod taktovkou studia Disney povedlo, byl snímek Rogue One. Disney má ovšem s předalekou galaxií stále velké plány. Doposud jsme se pod jeho taktovkou dočkali 5 celovečerních filmů a seriálu Rebels. V roce 2019 ovšem přibil zprvu nenápadný projekt, hraný pořad Mandalorian a tomu se podařilo nadchnout snad úplně všechny diváky.

Mandalorian

Zdroj: Disney

Až Iron manův bodyguard dokázal znovu natočit opravdové Star Wars

Za tímto seriálem stojí zejména jeho tvůrce, herec Jon Favreau, kterého zřejmě znáte jako Iron Manova bodyguarda. Tomu se spolu s režiséři a scénáristy povedlo vytvořit fantastickou podívanou ze světa Star Wars. Mandalorian je totiž tak trochu sci-fi western. Hlavní hrdina je lovec odměn, který patří ke slavným Mandalorianům, válečníkům, kteří jsou po celé galaxii obáváni a ctěni jako mistři svého řemesla. Jedním z nich byl i velice populární Boba Fett a pokud jste příznivci počítačových Star Wars her, určitě jste se setkali s Mandaloriany i v dobách staré republiky.

Zdroj: Disney

Nájemný lovec hlavním hrdinou

Jak jsme již zmínili, hlavní hrdina seriálu je nájemný lovec, kterému nikdo neřekne jinak než Mandalorian. S čím ovšem ani tento drsňák nepočítal, je, že mu při plnění jedné zakázky zkříží cestu malý, roztomilý tvor, který okamžitě vyšel ve známost jako baby Yoda. Mandalorian se rozhodne toto „dítě“ chránit a z lovce se tak stává lovná zvěř. Tato dvojce se tak vydává na společnou cestu, během které navštíví řadu planet. Postupem času Mandalorian, navzdory svému odtažitému chování, získává spojence a přátele, kteří mu neváhají přijít na pomoc.

Během sledování tohoto seriálu vám také pomalu začne docházet, že na pozadí hlavního příběhu se odehrává ještě něco, pro tuto galaxii velice důležitého, ale poměrně dlouho a úspěšně zůstává skryto co to vlastně je.

Zdroj: Disney

Stará dobrá předaleká galaxie se vším všudy

Tvůrci seriálu se rozhodli využít masky a některé techniky použité při natáčení první trilogie. Děj seriálu se odehrává po zničení druhé hvězdy smrti a vše tak vypadá naprosto fantasticky a uvěřitelně. Srdce snad všech fanoušků hvězdných válek zaplesala při zjištění, že Mandalorian prostě bude v nastolené cestě pokračovat, navzdory moderní digitální éře. První série zaznamenala naprostý úspěch a popularita obou hlavních postav dosahuje oblíbenosti hrdinů původních epizod.

Zdroj: Disney

Opravdu dobré i zábavné herecké výkony

Pod vší zbrojí, kterou hrdina neustále nosí na sobě, se skrývá Pedro Pascal, kterého můžete znát jako prince Oberyna ze hry o trůny, nebo jako jednoho z agentů ve filmu Kingsman: Tlatý kruh. Za zmínku rozhodně stojí i Gina Carano jako skrývající se elitní vojanda a Carl Weathers (Apollo z Rockyho), který ztvárnil v pořadu Greef Karga.

Seriál o lovci a dítěti se na konci roku 2020 dočkal i druhé série. Děj začíná být trochu komplikovanější a to rozhodně není na škodu. Dokonce se zde objevuje několik postav, které nejsou pro fanoušky Star Wars rozhodně neznámé. Otázkou ovšem je, zda to pořadu do budoucna nemůže uškodit. Aktuálně jsou vydány 2 série o 8 epizodách. Na konci roku 2021 bychom se měli dočkat u seriálu Mandalorian 3. série.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Copak je to za vojáka (1987) současná opatření se blíží těm v tomto filmu
Cesta do pravěku (1955) – film, který o desítky let předběhl dobu
Božena (2021) – strhující životní příběh nejslavnější české spisovatelky
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Legendární seriál Akta X z roku 1993
Tak trochu podivný film o šíleném Jokerovi
Thór (2011) největší přínos tohoto filmu je, že uvedl nového hrdinu
Birds of Prey (2020) – podivuhodná proměna Harley Quinn a vyloženě ženská týmovka od DC
Maska (1994) je vtipná podívaná s Jimem Carrym v hlavní roli
Mumie se vrací (2001) pokračování úspěšného filmu
Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) smutný konec úvodní trilogie
Práti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže háže sérii naplno do fantasy žánru
Pán prstenů: Návrat krále a 11 Oscarů
Star Wars: Klonové války (2008) animovaný seriál od George Lucase
Stepfordské paničky
Stepfordské paničky (2004) absudrně komediální thriller
Ready Player One
Ready Player One: Hra začíná (2018) prakticky dokonalá filmařská práce
Galaxy Quest (1999) komedie, kterou nesmíte přehlédnout
Animovaný zlobr Shrek v roce 2001 očaroval malé i velké diváky
Nové zpracování Mulan (2020) se trochu nepovedlo
Animák Duše (2020) směle může kandidovat na nejlepší animák roku
Frčíme
Frčíme – opravdu zábavný animák od Pixaru z roku 2020