Strážci Galaxie z roku 2014 jsou jedna z nejlepších Marvelovek

Film Strážci Galaxie od režiséra Jamese Gunna jsou dalším filmovým zpracováním komiksu od Marvelu. Snímek už svým trailerem diváky láká na neobvyklou bandu, složenou z chodícího stromu, mývala, dvou mimozemšťanů a člověka.

Strážci Galaxie

Zdroj: Marvel

Mise je jasná, zachránit Galaxii

Jak už název napovídá, Strážci Galaxie se prakticky vůbec neodehrávají na zemi. Už to je velice zajímavé a v roce 2014 pro Marvel stále ještě ne moc obvyklé. Peter Quill alias Star Lord, jak si sám říká, patří k organizaci Plenitelů, kteří jen v mladém věku unesli z planety Země. Peter je tak trochu hajzlík, ale srdce má na pravém místě, podobně jako další postavy, které se k němu přidají. Mluvící mýval Rocket, vražednice se zelenou kůží Gamora, ne zrovna chytrý, ale za to neohrožený Drax a humanoidní rostlina Groot. Tato nesourodá partička se brzy společně vydává na cestu, na jejímž konci je čeká boj o záchranu celé jedné kultury.

Zdroj: Marvel

Zábavný film od začátku až do konce

Strážci Galaxie jsou opravdu hodně vtipným týmem. Hláškující drsný mýval, Star Lord který si stále musí něco dokazovat, chladnokrevná Gamora, fanatický Drax a dobrosrdečný Groot jsou absolutně k popukání a vzájemně se skvěle doplňují. Děj snímku sice není zrovna komplikovaný, ale je doslova geniálně protkán vtipnými situacemi a dojde i na pomyslnou slzičku na krajíčku. Partička vyvrhelů zkrátka zachraňuje galaxii. Ačkoliv se to ze začátku nemusí zdát, tak vše je perfektně promyšlené a propojené s celým filmovým Marvel universem.

Zdroj: Marvel

Opravdu hodně dobré herecké výkony

Úspěchu snímku Strážci Galaxie výrazně přispěly i herecké výkony. A samozřejmě i práce těch, kteří namluvili mývala Rocketa (Bradly Cooper) a Groota (Vin Diesel). Fantasie tvůrců vás bude doslova fascinovat, protože tahle galaxie je plná krásných barev. Divák nemá absolutně žádný problém se ve všem vyznat, a přesto nebudete vycházet z údivu až do konce snímku. Vše je zde podtrženo doslova fantastickým výběrem písniček do soundtracku. Budete mít chuť tancovat spolu s hlavními hrdiny a pobaví vás i řada popkulturních narážek.

Zdroj: Marvel

Efekty plné barev

Jak je u Marvelu zvykem, vizuální i speciální efekty vypadají opravdu dobře. U Strážců Galaxie je tohle ještě vylepšeno mimozemskými technologiemi, které doslova hrají barvami. James Gunn se svým týmem zkrátka vytvořil něco úplně nového a krásného. Dost možná právě díky úspěchům tohoto filmu se konkurenční DC rozhodlo na filmová plátna přivést Sebevražedný oddíl, ovšem ne s tak velkým úspěchem.

Vyhozen a znovu najat

Jenomže po natočení Strážců Galaxie vol. 2 dostal James Gunn padáka kvůli řadu let starému a nevhodnému vtipu. Za režiséra se ovšem postavili herci, včetně největších hvězd, a tak Disney/Marvel musel nakonec ustoupit a dlouho plánované třetí pokračovaní bude mít na svědomí stejně tento režisér. Ten ze všeho vlastně nakonec vyšel opravdu dobře, protože v momentě, kdy byl vyhozen, dostal od konkurence na starost nový Sebevražedný oddíl. Tak v budoucnosti nás čekají hned dva slibné snímky od tohoto režiséra: Sebevražedný oddíl 2 a Strážci Galaxie 3.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)