5 ikonických rolí herce Keanu Reevese

Díky roli v počítačové hře Cyberpunk 2077 se opět výrazně zvedla popularita herce Keanu Reeves. A to rozhodně nejde o nějakou zašlou hvězdu. V tomto článku jsme vybrali 5 populárních filmů, ve kterých je v hlavní roli právě tento velice oblíbený a lidsky obdivuhodný herec.

Keanu Reeves

Zdroj: 20th Century Fox

Nebezpečná rychlost – 1994

V roce 1994 byl Keanu Reeves už celkem populární mladou hereckou hvězdou. Měl za sebou několik úspěšných rolí, a právě přidával další. Snímek Nebezpečná rychlost skvělým a napínavým akčňákem. Keanu zde hraje policejního specialistu, který má za úkol zneškodnit bombu v autobuse. Je zde ovšem jeden obrovský problém. Dopravní prostředek nesmí zpomalit pod 50 mil za hodinu (1 míle je cca 1,6km). Hlavní hrdina pomáhá evakuovat cestující, dokud na palubě nezůstává jenom on sám se Sandrou Bullock.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Ďáblův advokát – 1997

V mysteriózním dramatu ztvárnil Keanu Reeves postavu advokáta, kterého si díky jeho úspěšným obhajobám vinných klientů vyhlídne sám ďábel. Získává tak nového zaměstnavatele, ale zatím samozřejmě neví, že se jedná o samotného Satana. Jeho kariéra stoupá strmě vzhůru, ale postupně mu začíná docházet, že pracovní úspěch nemusí být v životě to nejdůležitější. Spolu se slavným Al Pacinem zde Keanu vytvořil krásně fungující dvoji.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Matrix – 1999

Kyberpunkový nářez Matrix dodnes patří mezi nejlepší a neúspěšnější snímky v rámci žánru sci-fi. Právě díky Matrixu vstoupil sub-žánr Kyberpunk (Cyberpunk) do širšího povědomí veřejnosti. S postupem let se hlášky z tohoto filmu staly kultovní záležitostí. Na úspěchu tohoto filmu se nemalou měrou podílel i Keanu Reeves. Jako vyvolený Neo má potenciál konat neskutečné věci, ale nejprve musí najít správnou cestu a sám sobě připustit, čeho všeho je schopný.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Constantine – 2005

Předlohou pro tento film se stal temný komiks Hellblazer (jméno Hellblazera je John Constantine). Komiks byl pro účely tohoto filmu výrazně upraven, např. hlavní hrdina není blonďatý Angličan. Constantine (Keanu Reeves) je znuděný vymítač, který moc dobře ví, že existuje nebe a peklo. Země je jakési neutrální území, které se oba znesvářené světy snaží získat. Nesmí se ovšem vměšovat na přímo, což se někteří samozřejmě snaží porušit. A John Constantine se jim v tom snaží zabránit. Ačkoliv se jedná o komiksový snímek, nepoznali byste to na něm. Constantine je napínavou a tajemnou podívanou a hlavně hereckým koncertem hlavní postavy, na které jednoduše je cosi skvělého. A to se podařilo Keanu Reevesovi vystihnout naprosto dokonale.

Zdroj: Netflix

John Wick – 2014

John Wick je obávaný nájemný zabiják. Jenomže už je na odpočinku, když se mu pár zlodějíčků vloupá do domu a zabije psa. A tak se Keanu Reeves vydává na cestu za pomstou. To se samozřejmě nelíbí jeho bývalým zaměstnavatelům a posílají na něj jeho bývalé kolegy. Postava Johna Wicka se stala obrovsky populární a v roce 2019 bylo uvedeno již jeho 3. pokračování. Na rok 2022 je naplánováno 4. a 2023 dokonce páté. Tato role rozhodně patří mezi ty úplně nejznámější, ve kterých se Keanu Reeves, který dosud nezískal žádného Oscara, objevil.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)