Komediální animované seriály pro dospělé – který je váš favorit?

Animované seriály pro dospělé jsou dalším žánrem neustále se rozšiřující nabídky seriálů. A některé stojí opravdu za to.

animované seriály pro dospělé

Rozčarování Zdroj: Netflix

Rozčarování

V roce 2018 slavný autor Matt Groening, který je podepsán i pod vznikem Simpsonových a Futuramy, přišel s dalším skvělým nápadem. Jeho nový pořad se odehrává ve světě středověkého fantasy. Hlavní hrdinkou je princezna závislá na alkoholu, kterou doprovází nižší pekelný démon a naivní dobrosrdečný elf. Společně prožívají řadu dobrodružství a naráží na dospělácké problémy všeho druhu. Na rozdíl od svých starších bratříčků, animovaný seriál pro dospělé s originálním názvem Disenchantment, resp. jeho jednotlivé díly, na sebe navazují.

South Park
Zdroj: Netflix

South Park

„Zabili Kenyho“. Kdo by neznal jednu z kultovních hlášek z tohoto přisprostlého pořadu. Tvůrci South Parku se rozhodně nebojí vulgární mluvy a palčivých společenských problémů. Není prakticky nic, z čeho by si nemohli udělat legraci. South Park nepokrytě kritizuje nejenom americkou společnost a současné dění, ale tropí si žerty i ze smrtelně vážných věcí. Jednoznačně ho můžeme zařadit mezi nejlepší animované seriály pro dospělé.

Griffinovi
Zdroj: Fox

Griffinovi

Griffinovy bychom mohli zařadit někam mezi Simpsonovy a South Park. V pořadu se rozhodně nedočkáte tolika vulgarit, jako v seriálu o dětech vyrůstajících v městečku v Coloradu, ale na druhou stranu je sprostější a nechutnější než umírněnější žlutá rodinka. Griffinovi jsou nenormální rodina, která musí řešit mnohdy absurdní situace. Geniální dítě Stewie se snaží zabít svoji matku, pes Brian mluví, a tak dále.

Rick a Morty
Zdroj: Warner Bros.

Rick a Morty

Rick je starý geniální vědec, který se po dlouhých letech objeví v životě své dcery, a se svým vnukem Mortym brzy začne podnikat neskutečné cesty napříč vesmírem i dimenzemi. Rick je sice geniální napříč různými světy a planetami, jaksi ovšem postrádá slušné vychování. Naopak Morty je slušný školák se srdcem na pravém místě. Společně tvoří naprosto parádní tým, který vzal velice rychle útokem obrazovky po celém světě. Bezesporu se jedná o opravdu zajímavý animovaný seriál pro dospělé, kterému byste měli dát šanci.

Simpsonovi Zdroj: 20th Century Fox

Simpsonovi

A znovu Matt Groening. Simpsonovi jsou zřejmě nejslavnějším animovaným seriálem pro dospělé na naší planetě. Životy průměrné americké rodiny můžete na svých obrazovkách sledovat již přes 30 let. Seriál si tropí žerty z běžného života amerických obyvatel a původně často skrytě kritizoval aktuální dění ve společnosti. V průběhu let se v různých epizodách objevila celá plejáda slavných osobností. V posledních letech je seriál čas od času kritizovaný za to, že ztrácí šťávu. To ale rozhodně nepopírá skutečnost, že Simpsonovi jsou pravděpodobně nejúspěšnějším animovaným seriálem nejen pro dospělé.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)