5 nejlepších filmových adaptací her

Počítačové hry jsou neustále se rozvíjejícím se odvětvím a je tak zcela logické, že se mu neustále dostává stále větší a větší pozornosti filmových studií. Přitom se často nedaří obrovský potenciál herních příběhů úspěšně zfilmovat, ale někdy se zadaří a toto je 5 těch vůbec nejlepší filmových adaptací her.

Her

Zdroj: Universal Pictures

Warcraft: První střet

V tomto snímku z roku 2016 najdeme spoustu špatných i dobrýach věcí. Kontroverzní je, že ačkoliv herecké výkony nejsou moc dobré, po shlédnutí filmu stejně máte pocit, že jste se na 2 hodiny doslova ponořili do herního světa Warcraftu. A přesně to dělá jednu z povedených filmových adaptací populární her.

Zdroj: Columbia Pictures

Angry Birds

Naštvaní ptáci se v kinech uhnízdili ve stejném roce jako Warcraft. Jde o animovaný film, který populární mobilní hře dodává příběh a řadu vysvětlivek. Mimo to se v něm několik vtipů vyloženě podařilo a pestrobarevní ptáci, kteří neumějí lítat, si získala srdce nejenom menších diváků, ale i nás starších. Snímek se dokonce dočkal v roce 2019 druhého pokračování. Hned po konci titulek vytáhnete svého kapesního kamaráda a zničíte pár prasat, co vám ukradla vejce.

Zdroj: Disney

Princ z Persie: Písky času

V hlavní roli se zde představil Jack Gyllenhaal (ano, ten druhý homosexuální kovboj ze Zkrocené hory). Prince z Persie si jako počítačovou hru pamatuje prakticky každý. Hlavní úkol je vždy zcela jasný, zachránit princeznu a zastavit zlého vezíra. A přesně takový je i tento film. Škoda jenom, že dlouhé desítky minut v něm jsou úplně zbytečné. Nicméně i tak si opravdu užijete akční scény a ochutnáte tajemné kouzlo starého Orientu. Přesně to od Prince z Persie očekáváte a právě proto se jedná o jednu z vůbec nejlepších filmových adaptací herního světa.

Zdroj: New Line Cinema

Mortal Kombat

V roce 1995 se na plátnech objevil Mortal Kombat. A adaptace této bojovky se vyloženě podařila. Ačkoliv původně mělo jít o béčko, film byl natolik skvělý, a tak skvěle odpovídal své herní předloze, že se z něj téměř stalo áčko. Díky velkému úspěchu se hned začala točit dvojka a ta je přesným opakem. Tvůrci ani nemohli využít stejné herce, protože ti již měli domluvené jiné role. Už dlouhé roky se mluví o přípravách remaku, ale teprve letos to skutečně vypadá, že se dočkáme. Premiéra je zatím stále určena na duben 2021, ale ještě nevyšla ani jedna upoutávka a je dost dobře možné, že se vše znovu odloží kvůli pandemii koronaviru.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Pokémon: Detektive Pikachu

Trochu nenápadně se do kinosálů v roce 2019 vplížil Detektive Pikachu. Vydáme se zde po stopách zmizelého detektiva spolu s jeho parťákem, pokémonem Pikachu. Vše se odehrává ve městě, kde není obvyklé pokémony trénovat, místní je totiž považují za plnohodnotné partnery (ne sexuální) a žijí pospolu bez pokéballů. Celá záležitost se brzy zamotává a Justice Smith spolu s Pikachu musí vyřešit mnohem víc věcí, než jenom to, kam se poděl Justicův otec. Mluvícího Pikachu namluvil Ryan Reynolds (Deadpool).

Snímek je plný skvělých vtipů a zvratů. Mimo jiné se jedná o opravdu zajímavou detektivku. Animace kapesních příšerek se více než povedla a můžeme vám zaručit, že i pokud nejste zrovna fanoušci tohoto fenoménu, film si opravdu užijete. Skvěle odpovídá předloze a je tak zřejmě vůbec nejlepší filmovou adaptací hry.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Copak je to za vojáka (1987) současná opatření se blíží těm v tomto filmu
Cesta do pravěku (1955) – film, který o desítky let předběhl dobu
Božena (2021) – strhující životní příběh nejslavnější české spisovatelky
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Legendární seriál Akta X z roku 1993
Tak trochu podivný film o šíleném Jokerovi
Thór (2011) největší přínos tohoto filmu je, že uvedl nového hrdinu
Birds of Prey (2020) – podivuhodná proměna Harley Quinn a vyloženě ženská týmovka od DC
Maska (1994) je vtipná podívaná s Jimem Carrym v hlavní roli
Mumie se vrací (2001) pokračování úspěšného filmu
Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) smutný konec úvodní trilogie
Práti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže háže sérii naplno do fantasy žánru
Pán prstenů: Návrat krále a 11 Oscarů
Star Wars: Klonové války (2008) animovaný seriál od George Lucase
Stepfordské paničky
Stepfordské paničky (2004) absudrně komediální thriller
Ready Player One
Ready Player One: Hra začíná (2018) prakticky dokonalá filmařská práce
Galaxy Quest (1999) komedie, kterou nesmíte přehlédnout
Animovaný zlobr Shrek v roce 2001 očaroval malé i velké diváky
Nové zpracování Mulan (2020) se trochu nepovedlo
Animák Duše (2020) směle může kandidovat na nejlepší animák roku
Frčíme
Frčíme – opravdu zábavný animák od Pixaru z roku 2020