5 nejlepších filmových adaptací her

Počítačové hry jsou neustále se rozvíjejícím se odvětvím a je tak zcela logické, že se mu neustále dostává stále větší a větší pozornosti filmových studií. Přitom se často nedaří obrovský potenciál herních příběhů úspěšně zfilmovat, ale někdy se zadaří a toto je 5 těch vůbec nejlepší filmových adaptací her.

Her

Zdroj: Universal Pictures

Warcraft: První střet

V tomto snímku z roku 2016 najdeme spoustu špatných i dobrýach věcí. Kontroverzní je, že ačkoliv herecké výkony nejsou moc dobré, po shlédnutí filmu stejně máte pocit, že jste se na 2 hodiny doslova ponořili do herního světa Warcraftu. A přesně to dělá jednu z povedených filmových adaptací populární her.

Zdroj: Columbia Pictures

Angry Birds

Naštvaní ptáci se v kinech uhnízdili ve stejném roce jako Warcraft. Jde o animovaný film, který populární mobilní hře dodává příběh a řadu vysvětlivek. Mimo to se v něm několik vtipů vyloženě podařilo a pestrobarevní ptáci, kteří neumějí lítat, si získala srdce nejenom menších diváků, ale i nás starších. Snímek se dokonce dočkal v roce 2019 druhého pokračování. Hned po konci titulek vytáhnete svého kapesního kamaráda a zničíte pár prasat, co vám ukradla vejce.

Zdroj: Disney

Princ z Persie: Písky času

V hlavní roli se zde představil Jack Gyllenhaal (ano, ten druhý homosexuální kovboj ze Zkrocené hory). Prince z Persie si jako počítačovou hru pamatuje prakticky každý. Hlavní úkol je vždy zcela jasný, zachránit princeznu a zastavit zlého vezíra. A přesně takový je i tento film. Škoda jenom, že dlouhé desítky minut v něm jsou úplně zbytečné. Nicméně i tak si opravdu užijete akční scény a ochutnáte tajemné kouzlo starého Orientu. Přesně to od Prince z Persie očekáváte a právě proto se jedná o jednu z vůbec nejlepších filmových adaptací herního světa.

Zdroj: New Line Cinema

Mortal Kombat

V roce 1995 se na plátnech objevil Mortal Kombat. A adaptace této bojovky se vyloženě podařila. Ačkoliv původně mělo jít o béčko, film byl natolik skvělý, a tak skvěle odpovídal své herní předloze, že se z něj téměř stalo áčko. Díky velkému úspěchu se hned začala točit dvojka a ta je přesným opakem. Tvůrci ani nemohli využít stejné herce, protože ti již měli domluvené jiné role. Už dlouhé roky se mluví o přípravách remaku, ale teprve letos to skutečně vypadá, že se dočkáme. Premiéra je zatím stále určena na duben 2021, ale ještě nevyšla ani jedna upoutávka a je dost dobře možné, že se vše znovu odloží kvůli pandemii koronaviru.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Pokémon: Detektive Pikachu

Trochu nenápadně se do kinosálů v roce 2019 vplížil Detektive Pikachu. Vydáme se zde po stopách zmizelého detektiva spolu s jeho parťákem, pokémonem Pikachu. Vše se odehrává ve městě, kde není obvyklé pokémony trénovat, místní je totiž považují za plnohodnotné partnery (ne sexuální) a žijí pospolu bez pokéballů. Celá záležitost se brzy zamotává a Justice Smith spolu s Pikachu musí vyřešit mnohem víc věcí, než jenom to, kam se poděl Justicův otec. Mluvícího Pikachu namluvil Ryan Reynolds (Deadpool).

Snímek je plný skvělých vtipů a zvratů. Mimo jiné se jedná o opravdu zajímavou detektivku. Animace kapesních příšerek se více než povedla a můžeme vám zaručit, že i pokud nejste zrovna fanoušci tohoto fenoménu, film si opravdu užijete. Skvěle odpovídá předloze a je tak zřejmě vůbec nejlepší filmovou adaptací hry.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Harry Potter pod režisérem Davidem Yatesem
Harry Potter: série, na kterou naše generace nikdy nezapomene – 1. část
Mortal Kombat (1995) – jedna z vůbec nejlepších herních adaptací
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)
Raubíř Ralf (2012) patří mezi nejlepší animované retro snímky