5 nejlepších filmových adaptací her

Počítačové hry jsou neustále se rozvíjejícím se odvětvím a je tak zcela logické, že se mu neustále dostává stále větší a větší pozornosti filmových studií. Přitom se často nedaří obrovský potenciál herních příběhů úspěšně zfilmovat, ale někdy se zadaří a toto je 5 těch vůbec nejlepší filmových adaptací her.

Her

Zdroj: Universal Pictures

Warcraft: První střet

V tomto snímku z roku 2016 najdeme spoustu špatných i dobrýach věcí. Kontroverzní je, že ačkoliv herecké výkony nejsou moc dobré, po shlédnutí filmu stejně máte pocit, že jste se na 2 hodiny doslova ponořili do herního světa Warcraftu. A přesně to dělá jednu z povedených filmových adaptací populární her.

Zdroj: Columbia Pictures

Angry Birds

Naštvaní ptáci se v kinech uhnízdili ve stejném roce jako Warcraft. Jde o animovaný film, který populární mobilní hře dodává příběh a řadu vysvětlivek. Mimo to se v něm několik vtipů vyloženě podařilo a pestrobarevní ptáci, kteří neumějí lítat, si získala srdce nejenom menších diváků, ale i nás starších. Snímek se dokonce dočkal v roce 2019 druhého pokračování. Hned po konci titulek vytáhnete svého kapesního kamaráda a zničíte pár prasat, co vám ukradla vejce.

Zdroj: Disney

Princ z Persie: Písky času

V hlavní roli se zde představil Jack Gyllenhaal (ano, ten druhý homosexuální kovboj ze Zkrocené hory). Prince z Persie si jako počítačovou hru pamatuje prakticky každý. Hlavní úkol je vždy zcela jasný, zachránit princeznu a zastavit zlého vezíra. A přesně takový je i tento film. Škoda jenom, že dlouhé desítky minut v něm jsou úplně zbytečné. Nicméně i tak si opravdu užijete akční scény a ochutnáte tajemné kouzlo starého Orientu. Přesně to od Prince z Persie očekáváte a právě proto se jedná o jednu z vůbec nejlepších filmových adaptací herního světa.

Zdroj: New Line Cinema

Mortal Kombat

V roce 1995 se na plátnech objevil Mortal Kombat. A adaptace této bojovky se vyloženě podařila. Ačkoliv původně mělo jít o béčko, film byl natolik skvělý, a tak skvěle odpovídal své herní předloze, že se z něj téměř stalo áčko. Díky velkému úspěchu se hned začala točit dvojka a ta je přesným opakem. Tvůrci ani nemohli využít stejné herce, protože ti již měli domluvené jiné role. Už dlouhé roky se mluví o přípravách remaku, ale teprve letos to skutečně vypadá, že se dočkáme. Premiéra je zatím stále určena na duben 2021, ale ještě nevyšla ani jedna upoutávka a je dost dobře možné, že se vše znovu odloží kvůli pandemii koronaviru.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Pokémon: Detektive Pikachu

Trochu nenápadně se do kinosálů v roce 2019 vplížil Detektive Pikachu. Vydáme se zde po stopách zmizelého detektiva spolu s jeho parťákem, pokémonem Pikachu. Vše se odehrává ve městě, kde není obvyklé pokémony trénovat, místní je totiž považují za plnohodnotné partnery (ne sexuální) a žijí pospolu bez pokéballů. Celá záležitost se brzy zamotává a Justice Smith spolu s Pikachu musí vyřešit mnohem víc věcí, než jenom to, kam se poděl Justicův otec. Mluvícího Pikachu namluvil Ryan Reynolds (Deadpool).

Snímek je plný skvělých vtipů a zvratů. Mimo jiné se jedná o opravdu zajímavou detektivku. Animace kapesních příšerek se více než povedla a můžeme vám zaručit, že i pokud nejste zrovna fanoušci tohoto fenoménu, film si opravdu užijete. Skvěle odpovídá předloze a je tak zřejmě vůbec nejlepší filmovou adaptací hry.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)