Prci, prci, prcičky – kultovní komedie z roku 1999 a zrození zkratky MILF

Mezi mileniály snad neexistuje nikdo, kdo by komedii s původním názvem American pie neznal. Prci, prci, prcičky má na svědomí duo režisérů Paul a Chris Weitzovi, kterým se spolu se scénáristou Adamem Herzem podařilo vytvořit nesmrtelnou komedii.

Prci, prci, prcičky

Zdroj: Universal Pictures

Nerozlučná 4 kamarádů

Jimm, Chris, Kevin a Paul jsou nerozlučná kamarádi. Před sebou mají maturitní ples a všechny 4 je tíží stejný problém. Navzdory pijáckým večírkům u jejich spolužáka Steva jsou stále panicové. Každý se s tímto problém vypořádává po svém. Jimm je tak trochu trouba, co zkouší vše možné, Paul sází na svůj intelekt, Kevin doufá, že se konečně posune dál ve svém vztahu a Chris se snaží ulovit spanilou sboristku. Nakonec se všichni společně domluví, že posledním dnem jejich panicovského života bude plesový večer.

Prci, prci, prcičky

Zdroj: Universal Pictures

Trouba Jimm jako hlavní postava

Hlavní postavou filmu je jednoznačně Jimm, který je hodný, ale tak trochu trouba. S jeho sexuálním životem se mu neustále snaží poradit jeho otec a Jimm se hned několikrát dostává těsně před vysněný cíl. Bohužel, vždy nakonec zklame. Děj snímku Prci, prci, prcičky se opravdu hodně věnuje problémům dospívající generace, kdy hlavní motivací pro většinu mladých je sex. Prcičky tak činí velice zábavným způsobem a nebojí se využít i trochu drsnějšího humoru. Ale ruku na srdce, kdo někdy nezažil podobné situace jako tito 4 hrdinové?

Zdroj: Universal Pictures

Nesmrtelný humor

Prcičky jsou hodnotným snímkem i kvůli tomu, že zde jsou zastoupeny všechny možné charaktery. V opravdu velkém množství postav doslova vidíte své spolužáky a spolužačky ze střední a jejich příběhy. Autorům se povedlo perfektně vystihnout tehdejší dospívající společnost, a to tak nadčasovým způsobem, že tato komedie neztrácí lesk ani po více než 20 letech. Při každém dalším shlédnutí v ní vidíte trochu něco jiného.

Zdroj: Universal Pictures

Párty jako ze života

Středoškolské večírky zvládl štáb natočit na výbornou. Doslova se cítíte, jako byste někdy byli na úplně identické párty. Tvůrcům se taky perfektně podařilo vyvážit příběhy hlavních postav, film tak působí rovnoměrně. Různé linky se vzájemně prolínají, ale nikdy se z nich nestane jedna. Naši hrdinové stojí při sobě a čas od času pro sebe mají i pochopení. To vše je perfektně okořeněno skvělými vedlejšími postavami, zejména Stevem Stiflerem.

Zdroj: Universal Pictures

Vhodné obsazení

Herecké výkony v Prci, prci, prcičky jsou parádní záležitost. Není zde nikdo, o kom byste mohli říct, že hraje špatně. Perfektní práci totiž tvůrci odvedli při obsazování všech postav. Jason Biggs perfektně odpovídá Jimmovi, stejně jako Thomas Ian Nicholas je výborný v roli motivujícího Kevina. Chris Klein od prvního pohledu vypadá jako sportovec, který zároveň patří mezi tuto namachrovanou kastu, ale zároveň má dobré srdce. No a Eddie Kaye Thomas je prostě chytrák na ránu, kterého jeho spolužáci nechápu stejně jako jeho postavu Paula Finche. A určitě se sluší zmínit výborný výkon Seanna Williama Scotta, protože Steve Stifler si Prcičky tak trochu ukradl pro sebe.

Zdroj: Universal Pictures

MILF – MCBP

Věděli jste, že zkratka MILF, která se používá v tomto filmu jako zkratka pro: „Mother I´d to fuck“ se stala díky tomuto filmu názvem jedné z kategorií pornografických snímků? Do příchodu snímku Prci, prci, prcičky se tato zkratka používala pro jednu teroristickou organizaci na Filipínách. I o svědčí o obrovské popularitě této nesmrtelné komedie.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)