Star Wars: Klonové války (2008) animovaný seriál od George Lucase

Cesta za podobou Klonových válek z roku 2008 byla složitější, než se snad může na první pohled zdát. Již v roce 2003 byl uveden stejnojmenný pořad určený především nejmladším divákům. Jednalo se o 25 epizod o délce 3. až 12. minut a seriál Klonové války zaznamenal úspěch díky jednoduché animaci, srozumitelném ději a své údernosti. Do světa Star Wars přinesl i několik nových zajímavých postav, a tak nic nebránilo tomu, aby George Lucas v roce 2008 rozjel Klonové války od znova a ve velkém.

Klonové války

Zdroj: Disney

Mezi Klony útočí a Pomstou Sithů

V roce 2008 nejprve přišel do kin animovaný snímek Star Wars: Klonové války, který je zároveň i pilotním dílem remaku seriálu Klonové války. Diváci se dočkali totálně odlišné a propracovanější animace, a ačkoliv dějová linka a její průběh jsou vlastně identické, Klonové války z roku 2008 zabíhají do mnohem větších podrobností a více se věnují proměnám hlavních postav mezi epizodami II. a III.

Zdroj: Disney

Největší přínos: Ahsoka Thano

Seriál Klonové války se nakonec dočkal 7 sérií. V případě posledních dvou šlo o řady s méně epizodami, než u prvních 5. Pořad se orientuje především na menší diváky, ale zaručeně potěší i zatvrzelé fanoušky Star Wars. Jeho asi největším a nejvýraznějším příspěvkem do tohoto universa je postava Ahsoky Thano. Ta se objevila i v dalším Star Wars animovaném seriálu Rebels a dokonce i v hraném Mandalorianovi.

Zdroj: Disney

Až moc animované akce

Klonové války jsou velice akční, často možná až moc. Zejména v některých sériích je nových postav až příliš a divák se ve výsledku v pořadu celkem obtížně orientuje. Naopak snaha tvůrců o rozšíření a podrobnější vykreslení válečných událostí a intrik vedoucích ke konci galaktické republiky by se dala označit za trefu do černého. Fanoušky po celém světě určitě potěšila i skutečnost, že se některé epizody výrazně orientují na vedlejší hrdiny filmové série, jako je Mace Windu, nebo mistr Yoda. Na obrazovky se také vrátil sithský zabiják Darth Maul z epizody I.

Zdroj: Disney

Spousta dějových linek

Na Klonových válkách se podílel téměř nekonečný zástup různých režisérů. Tvůrci rozjeli obrovské množství dějových linek a v závěru seriálu je cítit poněkud marná snaha vše uspokojivě ukončit. Zajímavé koncovky se tak bohužel dočkal jenom zlomek postav. Klonové války jsou výrazně orientovány na animovanou akci, bohužel, ta diváka při sledování brzy přestane bavit, což je výrazně cítit okolo 4. série. Naštěstí se pro závěr seriálu podařilo tvůrcům všemu vdechnout nový nádech a pořad nakonec ze slepé uličky relativně úspěšně vyvést.

Zdroj: Disney

Ideální k bezmyšlenkovitému odpočinku

Klonové války jsou ideální volbou pro mladší diváky. Určitě nebudete zklamání, když si je pustíte doma jen tak jako kulisu, nebo jako něco, u čeho nemusíte přemýšlet. Jenom je občas potřeba být ke všemu trošku benevolentnější.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)