Hellboy: Královna krve a totální propadák

Když přicházel Hellboy v roce 2019 do kin, vzbudil zájem tzv. eRkovým zařazením. Bohužel, ani to film nezachránilo. Už úvodní scéna působí nesmírně zmateně a nevěrohodně. Od prvního okamžiku je patrné, že efekty filmu jsou pro současnost podprůměrné. A ve stejném duchu probíhal celý film.

Děj

Totálně neuvěřitelná a nehodící se zápletka filmu je pouhým začátkem. Téměř nic ve filmu nepůsobí věrohodně, vedlejší zápletky působí nedotaženě, zbytečně a prostě WTF? Tvůrci se pravděpodobně rozhodli přecpat film postavami, které jsou totálně bezvýznamné, jenom proto, že je zahlédli v komiksech. Samotný Hellboy působí spíš jako nepovedená parodie na Arnolda Schwarzenegra a nezachraňují ho ani vyčpělé, pseudo drsnácké hlášky. Těch pár postav, které by mohli být zajímavé, tvůrci totálně zazdili tím, že jim prostě neposkytli potřebný prostor. Vše ve finále půsoví tak, že se někdo pokusil nacpat do 2h tolik akce jako je v Avengers a tolik postav, kolik mají všechny série Hry o trůny dohromady. Tohle prostě nefunguje.

Efekty

Jestli je ještě něco horšího, než děj nového Hellboye, tak to jsou jeho efekty. Od začátku až do konce vše vypadá, jako trailer na PC hry z přelomu století. Akce je nevěrohodná a divák nemá ani při sebevětší snaze šanci nechat se unést. Pro mě osobně jediné, co film zachránilo před totálním propadákem, je pro děj filmu úplně zbytečná část s Babou Jagou. Její chaloupka na kuří nožce vypadá opravdu dobře. Částečné uznání si zaslouží i závěrečná snaha o vyobrazení pekelných monster, která s přivřeným okem můžeme pokládat za snahu o vyobrazení výjevů apokalipsy od Hieronyma Bosche. Zkrátka lepší efekty uvidíte prakticky v kterékoliv umělecké galerii na světě.

Herecké výkony

Ani tohle se v tomto filmu nepovedlo. Snad pouze Mila Jovovič v roli Krvavé královny vypadá a působí dobře. Divák má téměř tendenci jí fandit. Zbytek herců bohužel nedokázal vyjadřovat ani základní emoce, které by jejich postavy měli cítit, ani jim nedokázali vtisknout alespoň částečnou věrohodnost.

Zkrátka nezbývá než doporučit starší filmovou verzi Hellboye. Ačkoliv je o 15 let starší, efekty vypadají líp, příběh je věrohodnější, herecké výkony lepší a atmosféra uvěřitelnější. Nový Hellboy je bohužel jedním z nejhorších komiksových filmů vůbec, ne-li tím úplně nejhorším.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)