Starsky a Hutch – povedená parodie na kultovní seriál

Slavní komediální herci Ben Stiller a Owen Wilson ztvárnili v roce 2004 postavy kultovních detektivů Starskyho a Hutche v komediálním krimi snímku. Role jejich informátora Huggy Beara se chopil proslulý raper Snoop Dog a dohromady tito tři vytvořili skutečně zábavnou podívanou. Původní seriál, ze kterého si tento film tak trochu dělá legraci, vznikal v 70. letech a rozhodně patří mezi ty proslulejší počiny 20. století.

Výkony herců ve snímku rozhodně nejsou špatné. Jediný problém tohoto dynamického dua je, že zatímco Ben Stiller staví svojí postavu do přehnaně ironické až neuvěřitelné podoby, Owen Wilson působí poněkud seriózněji a jeho postava je uvěřitelná. Snoop Dog dodal své postavě podobný podtext jako Stiller Starskymu, na rozdíl od něj však působí mnohem zábavněji. A Vince Vaughna v roli hlavní záporáka budete buď milovat, nebo nenávidět. A to je vyloženě dobře.

Děj filmu je opravdu zábavný. Tvůrci sice nic moc nového nevymýšleli, ale povedlo se jim do filmu dodat přiměřený počet vtipů. Komediální stránka snímku působí vyrovnaně, dočkáte se stejného množství ironického humoru a prvoplánové srandy. To vše přineslo výsledek v podobě celkem kvalitní parodie, která však není až tak moc přehnaná a působí svým způsobem elegantně. Velký plus Starskyho a Hutche z roku 2004 je, že svým způsobem si tropí žerty i z doby 70. let. Zejména Disko „záchvat“ Bena Stillera je opravdu k popukání.

Komediální film Starsky a Hutch je zkrátka kvalitní odpočinková zábava vhodná i pro ty, kdo o původním seriálu nikdy v životě neslyšeli.

Komentujte článek