To nejlepší krimi za 20 let

Snímek Miami Vice z roku 2006 dost možná patří mezi to vůbec nejlepší, co může kriminální žánr nabídnout. Film je inspirován stejnojmenným seriálem z roku 1984 a už ten zaznamenal ve své době velký úspěch a stal se inspirací pro řadu dalších krimi seriálů.

Strhující děj

Detektivové Sonny a Ricardo se zaměřují na práci v utajení. Jejich specialitou je odhalování a infiltrace drogových kartelů a podobných organizací. Cíl je tedy prostý a detektivové se vydávají do akce. Během své práce se pohybují nejenom v Miami, ale také na Kubě a po dalších nechvalně známých místech. Získají práci přepravců pro známého zločince a postupně se snaží propracovat k hlavě organizace. Během příběhu musí přepravit několik zásilek a vypořádat se s řadou léček a prověrek, které jim jejich nový zaměstnavatel nachystá. Příběh je tak neustále v pohybu a přímo strhujícím tempem postupuje až do finále. Diváky naprosto pohltí už od úplného začátku a pustí až dlouho po titulkách.

Fantastické Herecké výkony

Hlavních rolí ve filmu se chopili Colin Farrel, Jamie Foxx a Li Gong. A všichni v tomto snímku naprosto excelují. Colin Farrel je přesvědčivý a naprosto podmanivý, Jamie Foxx je správný klaďas se vším všudy a celkem nudnou postavu přetvořil v čistokrevného nejlepšího přítele. Li Gong, která ve filmu ztvárňuje chladnou obchodnici pracující pro zločineckého bosse, která se ovšem zamiluje do jednoho z detektivů a postupně začne roztávat, je naprosto přesvědčivá a až mrazivě uvěřitelná. I herci ve vedlejší rolích podali kvalitní výkon a tak není v tomto směru co vytknout, snad vyjma některých představitelů arijského bratrstva.

Efekty, neuvěřitelná kamera a epická hudba

Efekty filmu se nedají moc rozpitvávat. Je zde vše, co správný krimi příběh potřebuje a vše vypadá více než přesvědčivě. Nad čím by se měl každý zastavit, to jsou záběry a všeobecně práce kamery. Ta je zkrátka fantastická. Prakticky celý film je natočen tak, že máte pocit, že stojíte jenom kousíček od hlavních postav. Sledujete co se děje kolem Vás a také díky tomu máte po celou dobu pocit, že to co se odehrává na plátně, jste skutečně zažili. A to je naprosto fantastický pocit. Podobným vtažením přímo do filmu se může podělit opravdu málo snímků a ještě míň filmů se stejnou tématikou. Přímo cítíte, jak se vám vyplavuje adrenalin před a při přestřelce. Další fantastickou složkou je soundtrack. Ten je naprosto epický. Skladby jsou vybrány více než vhodně a závěrečná scéna vás doslova chytí za srdce. Řeknete si: „No jo, to je prostě život“ a vychutnáváte si snad všecky lidské pocity u titulek. Miami Vice je zkrátka jeden z mála počinů, který mohu doporučit doslova všem divákům.

Komentujte článek