To nejlepší krimi za 20 let


Snímek Miami Vice z roku 2006 dost možná patří mezi to vůbec nejlepší, co může kriminální žánr nabídnout. Film je inspirován stejnojmenným seriálem z roku 1984 a už ten zaznamenal ve své době velký úspěch a stal se inspirací pro řadu dalších krimi seriálů.

Strhující děj

Detektivové Sonny a Ricardo se zaměřují na práci v utajení. Jejich specialitou je odhalování a infiltrace drogových kartelů a podobných organizací. Cíl je tedy prostý a detektivové se vydávají do akce. Během své práce se pohybují nejenom v Miami, ale také na Kubě a po dalších nechvalně známých místech. Získají práci přepravců pro známého zločince a postupně se snaží propracovat k hlavě organizace. Během příběhu musí přepravit několik zásilek a vypořádat se s řadou léček a prověrek, které jim jejich nový zaměstnavatel nachystá. Příběh je tak neustále v pohybu a přímo strhujícím tempem postupuje až do finále. Diváky naprosto pohltí už od úplného začátku a pustí až dlouho po titulkách.

Fantastické Herecké výkony

Hlavních rolí ve filmu se chopili Colin Farrel, Jamie Foxx a Li Gong. A všichni v tomto snímku naprosto excelují. Colin Farrel je přesvědčivý a naprosto podmanivý, Jamie Foxx je správný klaďas se vším všudy a celkem nudnou postavu přetvořil v čistokrevného nejlepšího přítele. Li Gong, která ve filmu ztvárňuje chladnou obchodnici pracující pro zločineckého bosse, která se ovšem zamiluje do jednoho z detektivů a postupně začne roztávat, je naprosto přesvědčivá a až mrazivě uvěřitelná. I herci ve vedlejší rolích podali kvalitní výkon a tak není v tomto směru co vytknout, snad vyjma některých představitelů arijského bratrstva.

Efekty, neuvěřitelná kamera a epická hudba

Efekty filmu se nedají moc rozpitvávat. Je zde vše, co správný krimi příběh potřebuje a vše vypadá více než přesvědčivě. Nad čím by se měl každý zastavit, to jsou záběry a všeobecně práce kamery. Ta je zkrátka fantastická. Prakticky celý film je natočen tak, že máte pocit, že stojíte jenom kousíček od hlavních postav. Sledujete co se děje kolem Vás a také díky tomu máte po celou dobu pocit, že to co se odehrává na plátně, jste skutečně zažili. A to je naprosto fantastický pocit. Podobným vtažením přímo do filmu se může podělit opravdu málo snímků a ještě míň filmů se stejnou tématikou. Přímo cítíte, jak se vám vyplavuje adrenalin před a při přestřelce. Další fantastickou složkou je soundtrack. Ten je naprosto epický. Skladby jsou vybrány více než vhodně a závěrečná scéna vás doslova chytí za srdce. Řeknete si: „No jo, to je prostě život“ a vychutnáváte si snad všecky lidské pocity u titulek. Miami Vice je zkrátka jeden z mála počinů, který mohu doporučit doslova všem divákům.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Harry Potter pod režisérem Davidem Yatesem
Harry Potter: série, na kterou naše generace nikdy nezapomene – 1. část
Mortal Kombat (1995) – jedna z vůbec nejlepších herních adaptací
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)
Raubíř Ralf (2012) patří mezi nejlepší animované retro snímky