Doctor Strange – Marvelovka která je trochu jiná

Zatím nejnovější snímek od Marvel studios se jmenuje Doctor Strange. Kdo čekal dalšího kapitána Ameriku, musel být překvapen. Doctor Strange rozhodně nemá rytířskou povahu a před tím, než se mu přihodí nehoda, která mu změní život, je celkem sobeckým a arogantním chirurgem. Film pro Marvel poměrně netradičně nenabízí hromadu vtipů, těch je opravdu jen poskromnu, ovšem oproti ostatním Marvelovkám, jsou snad všechny správně zasazené. Snímek nenarušuje nucený humor a nevytrhává tak diváka z děje.

Vykrádačka?
Bohužel, tvůrci již na začátku filmu nepřímo upozorňují ta to, že vykradli film Počátek. Už jenom chybělo, aby hlavní záporák měl tvář Leonarda di Capria. Efekty sice vypadají super, ale převracení budov a stále další a další dimenze, to už jsme někde přece viděli.

Celkové hodnocení
Celkově film rozhodně nenudí, ale nejde ani o nic moc převratného. V kontextu ostatních super-hrdinských filmů je to však něco alespoň trochu nového. Dokonce by se dalo říci, že film může být inspirující, a to i přes to, že celá myšlenka zlé dimenze vypadá, jako by ji autoři ukradli z počítačových her World of Warcraft a Hearthstone.

Hlavní hrdina
Hlavní hrdina je sympaťák s geniálním mozkem a nutno podotknout, že konečně máme super-chytrého kladného hrdinu, jakého v současnosti nabízel snad pouze Sherlock Holmes. Představitel hlavní role byl tedy minimálně vtipně vybrán

Leave a Reply