Iron man 2008: jak to všecko začalo

V roce 2008 vtrhl do kin film Iron Man. Prakticky okamžitě zaznamenal obrovský úspěch. Troufám si tvrdit, že dokonce naplno odstartoval zlatou éru hraných snímků o komiksových superhrdinech. Zhýčkaný a problematický boháč a vlastník zbrojírenské, gigantické firmy Tony Stark (Robert Downey Jr.) si vlivem nepříznivých událostí musí sestavit superhrdinský oblek. A jelikož je Tony Stark zároveň geniálním mechanikem, prakticky přes noc se z něj stává superhrdina se vším všudy.

Děje superhrdinských snímků jsou dnes velice často předvídatelné, ale Iron Man díky nejrůznějším vtípkům, charismatickým hercům a na svou dobu povedeným efektům, neomrzí. Vše se defakto točí kolem hlavního hrdiny, který je naprosto dokonalý. Má své problémy, které postupem času snímek poodhaluje, musí překonat řadu překážek a ve finále divákům tak nějak dojde, že ho prostě nejde nemít rád. Na konci snímku máte pocit, že tohle je vlastně jen začátek a přesně tak tomu se superhrdinským filmy v roce 2008 vlastně bylo. Zejména s těmi od Marvelu. A vše se opravdu hodně dlouho bude točit zejména právě okolo Iron Mana.

Pokud jste fanoušky skupiny Black Sabath, pak si závěrečnou scénu pustíte klidně 50x za sebou. Jedinou slabinou snímku je bohužel hlavní padouch. Velice rychle na něj zapomenete a jeho motivace jsou trochu pochybné . Ve finále vlastně působí otravně. Samozřejmě, hrdina musí mít svého soka, ale bohužel, tenhle záporák se opravdu moc nepovedl.

Iron Man má rychlý spád a nenajdete v něm moc hluchých míst. A hlavně, smíchy se budete popadat za břicho. Efekty jsou, na svou dobu, docela působivé a zejména ze začátku filmu máte chvilkami pocit, že jste přímo na místě. Iron Man je zkrátka parádní film, který dokonale představuje vašeho nového, oblíbeného hrdinu, díky kterému budete po dlouhé roky chodit do kina.

Komentujte článek