Komedie z roku 2020 které nesmíte přehlédnout

V loňském roce se v kinech po celém světě objevilo hned několik snímků, které můžeme označit za velice povedené komedie z roku 2020. Slučí se zmínit, že úspěšné byly zejména animované snímky, ale najdete zde i snímek podle skutečné události.

Komedie z roku 2020

Zdroj: DC

Birds of Prey

Trochu feministická sólo/týmová záležitost s Harley Quinn v hlavní roli? DC se v tomto snímku rozhodlo vsadit na nadsázku a zábavnou akci. Minimálně tato část snímku se jim vyloženě povedla. Nebojte se, Birds of Prey rozhodně neprotěžují ženy takovým způsobem, jako třeba Terminátor: Temný osud. Činí tak vtipným způsobem, až máte pocit, jestli se nejedná spíš o nadsázku. Margot Robbie, která jako Harley celý příběh vypráví, kolem sebe metá jednu vtipnou hlášku za druhou a její originální řešení problémů je občas prostě k popukání.

Frčíme

Zdroj: Pixar

Frčíme

Snímek od studia Disney/Pixar zavede diváky do fantasy světa, který kdysi býval plný magie. Dnes je to svět velice podobný tomu našemu, až na to, že jej místo lidí obývají kentauři, elfové a mantichory. Hlavními hrdiny jsou dva elfí bratři, kterým v útlém věku zemřel otec. Ten ale před svojí smrtí poskytl synům stopu, jak jej na jeden den vyvolat ze záhrobí. Frčíme je opravdu zábavný animák, plný vtipných situací a narážek na dračí doupě. Nudit se u něj nebudou mladí, ani staří. Jde o velice příjemný snímek.

Zdroj: Netflix

Love and Monsters

Asi nejšílenější komedie z roku 2020 se jmenuje Love and Monsters. Odehrává se v blízké budoucnosti, kdy vládu nad zemí přebrala zmutovaná obří stvoření. Lidstvo se uchýlilo do krytů a pouze pár jedinců je natolik odvážných, že se vydají do přírody, které vládnou přerostlá zvířata. Jedním z nich je i Joel, který se vydá na několik mil dlouhou cestu za svojí přítelkyní ze střední školy, kterou 7 let neviděl. Po cestě se dostává do napínavých, ale hlavně zábavných situací, čemuž přispívá i to, že Joel sám je tak trochu trouba. Postapokalyptická komedie z roku 2020 rozhodně stojí za shlédnutí.

Zdroj: Netflix

Rose Island

Rose Island je italský komedie z roku 2020, která je natočena podle skutečných událostí. V roce 1968 se totiž jistý Giorgio Rosa rozhodl na pobřeží Rimini založit vlastní stát. Pokusil se tak uskutečnit sen své generace. Tento snímek rozhodně není jenom o humoru, ale také o střetu pár jedinců s tvrdohlavou vládou. U snímků, které se odehrávají v tomto historickém období je již samozřejmostí i to, že na pozadí uslyšíte hudbu od Jimmyho Hendrixe.

Zdroj: Disney

Duše

Animovaný snímek Duše je mnohými označován za nejlepší animák po hodně dlouhé době. Velice zajímavým způsobem pojednává o lásce k bytí, která je zde dokreslena ještě láskou k jazzu. U snímku je velice silně cítit, že na něm pracovali stejní tvůrci, jako na snímku V hlavě. Osobně si myslím, že Duše je určena spíše dospělým divákům, ale nudit se rozhodně nebudou ani ti nejmladší. Několik vtipů je zde opravdu vydařených, ale přesto, že se budete smát a bavit, tím hlavním u tohoto snímku je, abyste se zamysleli. Duši rozhodně je fantastická komedie z roku 2020.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Copak je to za vojáka (1987) současná opatření se blíží těm v tomto filmu
Cesta do pravěku (1955) – film, který o desítky let předběhl dobu
Božena (2021) – strhující životní příběh nejslavnější české spisovatelky
Hlava medůzy, nový seriál z roku 2021 zatím není nic moc
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Legendární seriál Akta X z roku 1993
Hlava medůzy, nový seriál z roku 2021 zatím není nic moc
Tak trochu podivný film o šíleném Jokerovi
Thór (2011) největší přínos tohoto filmu je, že uvedl nového hrdinu
Birds of Prey (2020) – podivuhodná proměna Harley Quinn a vyloženě ženská týmovka od DC
Maska (1994) je vtipná podívaná s Jimem Carrym v hlavní roli
Mumie se vrací (2001) pokračování úspěšného filmu
Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) smutný konec úvodní trilogie
Práti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže háže sérii naplno do fantasy žánru
Pán prstenů: Návrat krále a 11 Oscarů
Star Wars: Klonové války (2008) animovaný seriál od George Lucase
Stepfordské paničky
Stepfordské paničky (2004) absudrně komediální thriller
Ready Player One
Ready Player One: Hra začíná (2018) prakticky dokonalá filmařská práce
Galaxy Quest (1999) komedie, kterou nesmíte přehlédnout
Animovaný zlobr Shrek v roce 2001 očaroval malé i velké diváky
Nové zpracování Mulan (2020) se trochu nepovedlo
Animák Duše (2020) směle může kandidovat na nejlepší animák roku
Frčíme
Frčíme – opravdu zábavný animák od Pixaru z roku 2020