Komedie z roku 2020 které nesmíte přehlédnout

V loňském roce se v kinech po celém světě objevilo hned několik snímků, které můžeme označit za velice povedené komedie z roku 2020. Slučí se zmínit, že úspěšné byly zejména animované snímky, ale najdete zde i snímek podle skutečné události.

Komedie z roku 2020

Zdroj: DC

Birds of Prey

Trochu feministická sólo/týmová záležitost s Harley Quinn v hlavní roli? DC se v tomto snímku rozhodlo vsadit na nadsázku a zábavnou akci. Minimálně tato část snímku se jim vyloženě povedla. Nebojte se, Birds of Prey rozhodně neprotěžují ženy takovým způsobem, jako třeba Terminátor: Temný osud. Činí tak vtipným způsobem, až máte pocit, jestli se nejedná spíš o nadsázku. Margot Robbie, která jako Harley celý příběh vypráví, kolem sebe metá jednu vtipnou hlášku za druhou a její originální řešení problémů je občas prostě k popukání.

Frčíme

Zdroj: Pixar

Frčíme

Snímek od studia Disney/Pixar zavede diváky do fantasy světa, který kdysi býval plný magie. Dnes je to svět velice podobný tomu našemu, až na to, že jej místo lidí obývají kentauři, elfové a mantichory. Hlavními hrdiny jsou dva elfí bratři, kterým v útlém věku zemřel otec. Ten ale před svojí smrtí poskytl synům stopu, jak jej na jeden den vyvolat ze záhrobí. Frčíme je opravdu zábavný animák, plný vtipných situací a narážek na dračí doupě. Nudit se u něj nebudou mladí, ani staří. Jde o velice příjemný snímek.

Zdroj: Netflix

Love and Monsters

Asi nejšílenější komedie z roku 2020 se jmenuje Love and Monsters. Odehrává se v blízké budoucnosti, kdy vládu nad zemí přebrala zmutovaná obří stvoření. Lidstvo se uchýlilo do krytů a pouze pár jedinců je natolik odvážných, že se vydají do přírody, které vládnou přerostlá zvířata. Jedním z nich je i Joel, který se vydá na několik mil dlouhou cestu za svojí přítelkyní ze střední školy, kterou 7 let neviděl. Po cestě se dostává do napínavých, ale hlavně zábavných situací, čemuž přispívá i to, že Joel sám je tak trochu trouba. Postapokalyptická komedie z roku 2020 rozhodně stojí za shlédnutí.

Zdroj: Netflix

Rose Island

Rose Island je italský komedie z roku 2020, která je natočena podle skutečných událostí. V roce 1968 se totiž jistý Giorgio Rosa rozhodl na pobřeží Rimini založit vlastní stát. Pokusil se tak uskutečnit sen své generace. Tento snímek rozhodně není jenom o humoru, ale také o střetu pár jedinců s tvrdohlavou vládou. U snímků, které se odehrávají v tomto historickém období je již samozřejmostí i to, že na pozadí uslyšíte hudbu od Jimmyho Hendrixe.

Zdroj: Disney

Duše

Animovaný snímek Duše je mnohými označován za nejlepší animák po hodně dlouhé době. Velice zajímavým způsobem pojednává o lásce k bytí, která je zde dokreslena ještě láskou k jazzu. U snímku je velice silně cítit, že na něm pracovali stejní tvůrci, jako na snímku V hlavě. Osobně si myslím, že Duše je určena spíše dospělým divákům, ale nudit se rozhodně nebudou ani ti nejmladší. Několik vtipů je zde opravdu vydařených, ale přesto, že se budete smát a bavit, tím hlavním u tohoto snímku je, abyste se zamysleli. Duši rozhodně je fantastická komedie z roku 2020.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)