Komedie z roku 2020 které nesmíte přehlédnout

V loňském roce se v kinech po celém světě objevilo hned několik snímků, které můžeme označit za velice povedené komedie z roku 2020. Slučí se zmínit, že úspěšné byly zejména animované snímky, ale najdete zde i snímek podle skutečné události.

Komedie z roku 2020

Zdroj: DC

Birds of Prey

Trochu feministická sólo/týmová záležitost s Harley Quinn v hlavní roli? DC se v tomto snímku rozhodlo vsadit na nadsázku a zábavnou akci. Minimálně tato část snímku se jim vyloženě povedla. Nebojte se, Birds of Prey rozhodně neprotěžují ženy takovým způsobem, jako třeba Terminátor: Temný osud. Činí tak vtipným způsobem, až máte pocit, jestli se nejedná spíš o nadsázku. Margot Robbie, která jako Harley celý příběh vypráví, kolem sebe metá jednu vtipnou hlášku za druhou a její originální řešení problémů je občas prostě k popukání.

Frčíme

Zdroj: Pixar

Frčíme

Snímek od studia Disney/Pixar zavede diváky do fantasy světa, který kdysi býval plný magie. Dnes je to svět velice podobný tomu našemu, až na to, že jej místo lidí obývají kentauři, elfové a mantichory. Hlavními hrdiny jsou dva elfí bratři, kterým v útlém věku zemřel otec. Ten ale před svojí smrtí poskytl synům stopu, jak jej na jeden den vyvolat ze záhrobí. Frčíme je opravdu zábavný animák, plný vtipných situací a narážek na dračí doupě. Nudit se u něj nebudou mladí, ani staří. Jde o velice příjemný snímek.

Zdroj: Netflix

Love and Monsters

Asi nejšílenější komedie z roku 2020 se jmenuje Love and Monsters. Odehrává se v blízké budoucnosti, kdy vládu nad zemí přebrala zmutovaná obří stvoření. Lidstvo se uchýlilo do krytů a pouze pár jedinců je natolik odvážných, že se vydají do přírody, které vládnou přerostlá zvířata. Jedním z nich je i Joel, který se vydá na několik mil dlouhou cestu za svojí přítelkyní ze střední školy, kterou 7 let neviděl. Po cestě se dostává do napínavých, ale hlavně zábavných situací, čemuž přispívá i to, že Joel sám je tak trochu trouba. Postapokalyptická komedie z roku 2020 rozhodně stojí za shlédnutí.

Zdroj: Netflix

Rose Island

Rose Island je italský komedie z roku 2020, která je natočena podle skutečných událostí. V roce 1968 se totiž jistý Giorgio Rosa rozhodl na pobřeží Rimini založit vlastní stát. Pokusil se tak uskutečnit sen své generace. Tento snímek rozhodně není jenom o humoru, ale také o střetu pár jedinců s tvrdohlavou vládou. U snímků, které se odehrávají v tomto historickém období je již samozřejmostí i to, že na pozadí uslyšíte hudbu od Jimmyho Hendrixe.

Zdroj: Disney

Duše

Animovaný snímek Duše je mnohými označován za nejlepší animák po hodně dlouhé době. Velice zajímavým způsobem pojednává o lásce k bytí, která je zde dokreslena ještě láskou k jazzu. U snímku je velice silně cítit, že na něm pracovali stejní tvůrci, jako na snímku V hlavě. Osobně si myslím, že Duše je určena spíše dospělým divákům, ale nudit se rozhodně nebudou ani ti nejmladší. Několik vtipů je zde opravdu vydařených, ale přesto, že se budete smát a bavit, tím hlavním u tohoto snímku je, abyste se zamysleli. Duši rozhodně je fantastická komedie z roku 2020.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Harry Potter pod režisérem Davidem Yatesem
Harry Potter: série, na kterou naše generace nikdy nezapomene – 1. část
Mortal Kombat (1995) – jedna z vůbec nejlepších herních adaptací
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)
Raubíř Ralf (2012) patří mezi nejlepší animované retro snímky