Legendární akční film Den nezávislosti i po 25. letech stojí za to

Jeden z nejslavnějších snímků o kontaktu mezi lidmi a mimozemšťany se jmenuje Den nezávislosti a pochází z roku 1996. Zároveň se jedná o jeden z nejlepších filmů s touto tématikou. I v dnešní době působí aktuálně a pobaví i náročnější diváky.

Prakticky přes noc se nad většinou světových velkoměst zjeví obří vesmírné lodě. Mimozemšťané jsou tady a pouze den po svém příletu zahájí zničující útok za účelem vyhlazení lidské rasy a následného vytěžení veškerých zdrojů naší planety. Tento útok uvrhne prakticky celé lidstvo do chaosu, ale brzy se najdou hrdinové odhodlaní vše zachránit. Hlavní role hrají Will Smith a Jeff Goldblum. Postavu hrdinného amerického prezidenta ztvárnil Bill Pullman.

Děj snímku je doslova strhující. Na to, že byl natočen v roce 1996, vypadá víc než věrohodně a z mimozemské technologie budete unešení i dnes. Po úvodní nakládačce od mimozemšťanů se prostřednictvím hrdinů dozvídáme, že tajemná oblast 51 skutečně existuje, a že Roswellská nehoda byla opravdu havárie UFO. O této skutečnosti nevěděl ani sám americký prezident, takže je lidstvo na útok nepřátelské civilizace totálně nepřipraveno. O Roswellském incidentu si více můžete přečíst zde. Celkově je děj snímku opravdu napínavý a místy i strašidelný.

 

K úspěchu filmu samozřejmě přispěly i kvalitní herecké výkony a celkově kvalitně a svědomitě napsané postavy. Will Smith prostě je drsným armádním pilotem, zatímco Bill Pullman vtipným a chytrým vědce. No a Bill Pullman je přímo ztělesněním mladého a statečného amerického prezidenta. Takový vyložený správňák. K tomu připočítejme řadu dobře ztvárněných vedlejších postav a to, že se tvůrcům podařilo na malém prostoru vytvořit opravdu kvalitně motivované postavy. Akce je napínavá a není zdlouhavá. To vše má za následek vznik opravdu kvalitního akčního filmu s mimozemšťany.

Komentujte článek