TOP 5: Nejlepší X-Meni

Superhrdinských filmů od Marvelu je již opravdu slušní řádka. Doposud ovšem studio v hraných snímcích oddělovalo hrdiny jako jsou Spiderman a Iroman od X-Menů, tedy od mutantských hrdinů (ačkoliv v komiksech se často doplňují). Filmů s X-Meny je poněkud méně, nicméně stejně jde o pěknou řádku snímků a my jsme se rozhodli vám představit 5 nejlepších.

Zdroj: 20thcenturystudios.com

  1. X-Men 2

V roce 2003 se X-Meni dočkali svého druhého pokračování. Oproti jedničce se dočkáte propracovanější akce, většího počtu mutantů a rozvedení mnoha mezilidských vztahů mezi nimi. Zároveň je zde poodhaleno i tajemství o Wolverinově minulosti. Film je to zaručeně dobrý, ale právě rozvádění některých mezilidských vztahů má za následek, že se divák může v ději snadno ztratit.

Zdroj: 20thcenturystudios.com

  1. X-Men: První třída

Aneb jak to všecko začalo. První třída se odehrává desítky let před původní trilogií a vysvětluje, jak a proč stojí profesor X a Magneto na opačných stranách barikády. Příběh se zaměřuje hlavně na tyto dva mladé přátele, kteří se společnými silami rozhodnou vybudovat Xavierovu školu, ale jejich cesty se nakonec za drsných okolností rozejdou. První třída je mnohem barevnější, než její předchůdci a např. kombinézy se mnohem více blíží komiksové předloze.

Zdroj: 20thcenturystudios.com

  1. X-Men

Úplně první hraný film o mutantech se super-schopnostmi patří k tomu úplně nejlepšímu z dílny Marvelu. Seznamujeme se s věčnými rivaly profesorem X a Magnetem a s řadou dalších, slavných mutantů. Za hlavní postavu můžeme označit legendárního Wolverina. Drsňáka, kterého nic nemůže zabít a nic si ze své minulosti nepamatuje. To, proč je tento film tak skvělý, je jeho jedinečná atmosféra. Jestli očekáváte bezproblémový svět plný barev, tak si raději pusťte některé z Avengers. X-Men na vás totiž bude trošku depresivní.

Zdroj: 20thcenturystudios.com

  1. X-Men: Budoucí minulost

Jak jsme již psali v jedné z našich recenzí, Budoucí minulost je asi ten nejlepší X-Men film mimo vítěze tohoto žebříčku. Děj vám nedá oddechu, a přitom nebudete mít sebemenší problém se vyznat v tom, co a proč se stalo s hlavními hrdiny. Je až neuvěřitelné, jak se tvůrcům podařilo dát vše uvěřitelně dohromady a absolutně nic a nikoho neopomenout. Tento film je absolutní X-Menovské top, až na to že…

Zdroj: 20thcenturystudios.com

  1. Logan: Wolverine

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Hugh Jackman se loučí s postavou Wolverina. Svět se stejně nakonec postavil proti mutantům a ti jsou před vymřením. Wolverine a profesor X, který ovšem trpí velice pokročilou sklerózou, se před světem ukrývají na Mexicko-Amerických hranicích. A dokonce i na Wolverinovi se zub času podepsal. Pomalu ztrácí svoje regenerační schopnosti a zestárnul. Když se ovšem na scéně objeví malá a vystrašená dívka se schopnostmi, naši hrdinové se musí vydat ještě za jedním a posledním dobrodružstvím. Logan: Wolverine je skutečně velkolepé a pořádně smutné loučení Hugh Jackmana s postavou Wolverina a zároveň jeho nejlepší herecký výkon v kůži této postavy. Fantastický film!

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)