Nejočekávanější komiksové filmy roku 2021

V posledních letech jsme si již zvykli na to, že kina doslova zaplavují nejrůznější komiksové filmy. V roce 2021 by tomu rozhodně nemělo být jinak. Marvel potřebuje pořádně nastartovat svět po End Game a DC kontruje dvojkou Sebevražedného oddílu. Ale mohli bychom se dočkat i hned několika dalších komiksových nářezů, jenomže vzhledem k současné době, není jisté, jestli to bude už letos.

Komiksové filmy

Zdroj: Marvel

Eternals

Po událostech v Avengers: End game má něco donutit skupinu superhrdinských mimozemšťanů vystoupit ze stínu. Dosud žili na zemi v utajení, nyní však musí jednat. Marvel se tímto snímkem evidentně bude snažit posunout svůj svět znovu o trošku dál, do další éry. A právě snad tato nová týmovka se o to má pořádně přičinit. Na plátně se budou pohybovat i takové hvězdy jako Angelina Jolie a Salma Hayek.

Komiksové filmy

Zdroj: 20th Century Studios

Kingsman: První mise

V pořadí již 3. díl opravdu zábavných Kingsmanů má být jedním z nejočekávanějších komiksových filmů letošního roku. Jedná se sice o Prequel, který nám má vysvětlit samotný vznik této supertajné a nezávislé špiónské organizace, přesto je už podle traileru jasné, že se máme na co těšit. Minimálně podle traileru půjde o pořádně akční snímek na pozadí 1. světové války.

Komiksové filmy

Zdroj: DC

Sebevražedný oddíl

Po tom, co režisér prvních dvou dílů Strážců galaxie (Marvel), James Gunn, dostal padáka, využilo situace DC a najalo režiséra pro druhý díl Sebevražedného oddílu. Pokud se tomuto tvůrci podaří přetvořit tým padouchů, kteří z donucení páchají dobro, do podoby, o které jsme u něj zvyklý, bude se jednat o nejzábavnější komiksový snímek roku. Margot Robbie jako Harley Quinn je téměř zárukou úspěchu, a tak se na tento snímek můžete doopravdy těšit. Jo a objeví se tu i John Cena.

Komiksové filmy

Zdroj: Marvel

Black Widow

V roce 2021 by se konečně uvedení do kin dočká i sólovka Black Widow. Mělo by se jednat o prequel, tedy příběh před událostmi v Avengers: End game. Konečně tak poodhalíme tajemnou minulost superšpionky, kterou si zahrála Scarlett Johansson. Podle této herečky se film výrazně vyjadřuje i ke kauze MeToo. Ve stejném vyjádření Scarlett nazvala svojí postavu feministkou. Tak snad se nebude jednat o film podobný Terminátorovi: Temný osud.

Zdroj: DC

Batman

Pod netopíří maskou se v tomto snímku bude skrývat Robert Pattinson (ano, ten upír ze Stmívání). Jenomže tento herec se musel kvůli koronaviru uchýlit na nějaký čas do karantény, a tak bylo natáčení o několik týdnů zdrženo. V současnosti to vypadá, že se nového Batmana nakonec dočkáme až v roce 2022. Minimálně podle traileru ale půjde o velice zajímavou podívanou. Proti temnému rytíři se tentokrát má postavit hádankář a na obrazovkách se má objevit i Catwoman.

Zdroj: Marvel

Spider-man 3

Na úplný konec roku 2021 je zatím naplánovaný i nový Spider-man. Do hlavní role se tak opět vrací Tom Holland, který se rychle stává nejpopulárnějším hercem, který tohoto superhrdinu ztvárnil. Snímek se mimo USA natáčel i na Islandu. Podle některých informací by se ve snímku dokonce měli objevit i předchozí představitelé Petera Parkera a to i se svými záporáky. Můžeme se tak pomalu začít těšit na návrat Elektra, Dr. Octopuse i Green Goblina! Ze Spider-mana 3 se tak velice snadno může brzy stát nejočekávanější komiksový snímek roku 2021.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)