Prci, prci, prcičky 3: Svatba a pořádná porce Stiflera

Třetí díl Prciček nese podtitul: Svatba a odehrává se na pozadí svatby Jima a jeho přítelkyně Michelle. Při prvním pohledu možná trochu zamrzí, že se nevrátila celá parta. Chybí zde Oz, což tvůrci omlouvali tím, že nebyl dostatek prostoru na to, aby se všechny postavy dočkali vlastního zajímavého příběhu.

Svatba

Zdroj: Universal Pictures

Parta začíná být dospělá

Hlavní hrdinové a Prcičky se ve Svatbě snaží posunout trochu dál. Jediný Stifler působí tak trochu zasekle a Jimovu svatbu bere jako příležitost k sexu s družičkami. Ačkoliv nejprve není pozván, shodou vtipných a neočekávaných událostí se stává pro plánovanou událost doslova nepostradatelný. Jim se seznamuje s rodiči své vyvolené a ti postupně poznávají jeho a jeho přátele. Na svatbu dorazí i Michellina krásná sestra Cadence. O její srdce se následně utká Finch se Stiflerem, jenomže se oba snaží na Cadence zapůsobit tím, že se vlastně vydávají za toho druhého.

Zdroj: Universal Pictures

Situace jako ze života

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (V originále American Wedding) jsou doslova přecpané absurdními situacemi a polo-dospěláckými vtipy. Minimálně co se týká stylu humoru, zůstávají Prcičky stále své, až na to, že sex není jediné, o co zde hlavním hrdinům běží. A to je velice příjemná změna. Na frak zde dostává celý řada svatebních tradic, jako je shánění svatebních šatů (v gay klubu) a rozlučka se svobodou. Oproti předchozím dílům dostává podstatně větší prostor na plátně postava Stiflera, která od začátku série patří mezi ty úplně nejpopulárnější, které se zde objevili.

Zdroj: Universal Pictures

Ještě lepší Stifler

Prci, prci, prcičky 3: Svatba jsou opět výbornou komedií. Je zde plno vtipů a situací, které ale dost dobře mohou mít pravdivý základ. Vše tak působí velice pravděpodobně a pomáhá divákovi vžít se do děje a snímek si opravdu užít. Tomu sekundují podařené herecké výkony. Ačkoliv film vstoupil do kin již v roce 2003, tedy pouze dva roky po 2. dílu, Jason Biggs i Alyson Hannigan působí mnohem dospěleji.

Kevin, kterého hraje Thomas Ian Nicholas, zde nedostal moc prostoru, a tak nemůžeme herce pořádně hodnotit, to ale není případ Seanna Williama Scotta, alias Stiflera. Ten podává ve Svatbě výborný výkon, a teď nemyslím jenom taneční. No a Eddie Kaye Thomas jako Finch vás v tomto díle nebude tolik rozčilovat, už totiž není tím na 100 % povýšeným přechytralým snobem.

Zdroj: Universal Pictures

Pozor na různé verze filmu

Prci, prci, prcičky 3: Svatba jsou skvělou komedií, která dokáže diváka opakovaně rozesmát. Pokud si snímek pustíte několikrát, pokaždé si všimnete něčeho nového, jenom si dávejte pozor, na jakou verzi filmu se zrovna díváte. Zejména scény z rozlučky se svobodou jsou v některých verzích výrazně osekané. A např. ve verzi natočené pro americkou armádu je vystřižena scéna, ve které spolu v gay klubu tancují dva muži oblečení v uniformách námořnictva USA.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)