Star Wars, Pokémon, Marvel i Pán prstenů – největší filmové perly ve světě deskových her

Úspěšná značka někdy vznikne i díky filmu. Jindy naopak filmový průmysl šáhne třeba po herním, nebo knižním bestselleru. Zábavní průmysl zkrátka začíná být čím dál víc provázanější. Dávno jsou pryč doby, kdy jste si mohli Star Wars pustit pouze na videu. Postupem času se dostaly nejenom na monitory počítačů. Dnes se můžete stát přímými aktéry události z jedné předaleké galaxie i díky karetním, deskovým i figurkovým hrám. My jsme pro Vás v tomto článku vybraly ty nejzajímavější filmovo-desko-herní bonbónky.

Star Wars Legion, X-Wing a kdo ví co ještě

deskovky

Zdroj: Tomovy hry

Jedna z nejslavnější sci-fi ság vystoupila z filmového plátna už dávno. Nejenom v knihkupectvích naleznete bezpočet knih, komiksů a reklamních předmětů. Existuje i sběratelská karetní hra s názvem Star Wars Destiny. Samozřejmostí jsou i variace na slavné hry jako je Carcassonne, nebo Labyrint. Dobré ohlasy mají i figurkovky s názvy Legion, kde ovládáte své oblíbené postavičky, snažíte se vyhrát bitvy a plnit úkoly, a X-Wing, kde se hráči střetávají ve vesmírných bitvách.

Šampióni z Marvelu

Filmové hry

Zdroj: Disney

Superhrdinské filmy od společnosti Marvel se v posledních letech staly naprostým fenoménem. Ale věděli jste, že si za mývala Rocketa, Thora, nebo Kapitána Ameriku, můžete zahrát v karetní hře Marvel Champions? Hrát můžete hned s několika přáteli, nebo sami proti hře! Tento produkt je tzv. LCG, což znamená, že kartičky nemusíte titěrně sbírat, ale rovnou si zakoupíte hotový tematický balíček svého oblíbeného hrdiny. Pokud se chcete o této hře dozvědět více, klikněte na tento odkaz. Ale Marvel Champions rozhodně nejsou jedinou hrou ze světa superhrdinů!

Pokémony už snad ani nejde chytit všechny

Zdroj: Nintendo

Kdo by neznal japonské kapesní příšerky. V 90. letech téměř přes noc dobyly svět. A popularitu si udržují až do dnešních dnů. Pokémon je neuvěřitelně silná značka, kterou většina z nás zná díky seriálu a filmům z televizních obrazovek. Původně začínali jako komiks a hry pro konzole společnosti Nintendo. Rychle si získali srdce tehdejších dětí, a ještě stále v 90. letech začala vycházet sběratelská karetní hra Pokémon. Vychází dodnes a řada karet, zejména z prvních edic, dosahuje neskutečně vysokých hodnot.

Warcraft na 1000 způsobů

Zdroj: Universal Pictures

Počítačový fenomén od společnosti Blizzard už od 90. let drtí konkurenci fantastickými kousky. World of Warcraft je od začátku milénia jednou z nejpopulárnějších online počítačových her. Značka se dočkal i relativně dobrého filmového zpracování. Vyšla dokonce karetní sběratelská hra a několik deskovek. Velký úspěch v poslední době slaví spojení populární stolní hry Small World a právě World of Warcraft pod názvem Small World of Warcraft.

Lovecraftova země

Zdroj: Warner Bros.

V poslední době získal na popularitě seriál s názvem Lovecraftova země. Ten je inspirovaný literárními příběhy H. P. Lovecrafta. Díky představivosti tohoto autora vznikla i nesmírně populární desková hra Arkham Horror a karetní hra Arkham Horror LCG. Obě si již řadu let drží vysoký standard kvality.

Deskové hry obecně se v poslední době těší zvýšenému zájmu a toho se samozřejmě snaží využít i filmový tvůrci. Jistě najdete i řadu dalších snímků, které se dočkaly i deskovkových zpracování. Velice slibně vypadá i deskovka Duna Imperium. Tato původně knižní sci-fi série se v letošním roce (2021) dočká i nového filmu. Fenomén deskových her se samozřejmě dotknul i Pána prstenů. A takto bychom mohli pokračovat snad do nekonečna…

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)