Poslední legie a absolutní ztráta času

Snímek Poslední legie pochází z roku 2007. Natáčel se hned v několik evropských zemích v čele s Velkou Británií a Itálií. Část snímku byla natočena dokonce i na Slovensku a objevuje se zde docela slušná plejáda populárních herců v čele s Colinem Firthem a Thomasem Brodie-Sangsterem.

Poslední legie

Zdroj: The Weinstein Company

Poslepovaný děj

Snímek Poslední legie je natočen podle stejnojmenné italské novely z roku 2003. Vše začíná korunovací nového císaře Římské říše. Romulus Augustus je však stále ještě malým dítětem a jeho říše je oslabena. Toho obratně využívají Vizigóti, vyplení město a zajmou i samotného vládce. Mladý imperátor je, spolu se svým učitelem, okupanty vězněn na ostrově Capri, ale věrný velitel jeho gardy je připraven císaře osvobodit. Pomáhá mu při tom indická vojanda z Východořímské říše.

Císař nachází mýtický meč Caesara, je osvobozen a celá skupinka se vydává do Británie, kde se má nacházet poslední římská legie. Británie se ovšem snaží zmocnit zlotřilý Mortigern, jeden ze záporáků z Artušovské legie. Jak jistě tušíte, z meče se stane Excalibur, z císaře otec krále Artuše a z učitele kouzelník Merlin (ano wtf).

Zdroj: The Weinstein Company

Historické nepřesnosti

Historicky vzato, Vizigóti vyplenili Řím v roce 410 a poslední římští vojáci se stáhli z Británie již v roce 407. Takže hlavní hrdinové v tomto filmu pravděpodobně někde po cestě museli projít časoprostorovou branou. Snímek Poslední legie je tedy historicky nepřesný. Děj, jehož části se zakládají na skutečných událostech, je tak neuvěřitelně slátaný a vytmelený, že se hned během prvních 20 minut rozsype jako domeček z karet. Člověk by od filmu s takovým hereckým obsazením opravdu čekal mnohem víc. Nesrovnalostí v tomto filmu je tak strašně moc, že je snad ani nemá cenu vypisovat.

Zdroj: The Weinstein Company

Otřesné herecké výkony a Miss World

I přes to, že na hercích štáb rozhodně nešetřil, jsou jejich výkony ve filmu Poslední legie snad ještě horší, než děj samotný. Nepřítomné výrazy Colina Firtha by snad šlo přejít, ale počínaje Thomasem Brodie-Sangsterem je na hercích absolutně jasné, že i oni sami vědí, na jak strašně moc špatném filmu pracují. Absolutně nejotřesnější je výkon Bena Kingsleyho v roli Ambrosinuse/Merlina. Jedinou světlou stránkou snímku tak zůstává fakt, že Aishwarya Rai Bachchan je právem bývalou Miss World z roku 1994.

Efekty, akční scény a řada dalších věcí je absolutně odfláklá. Obsazení tolika hereckých „hvězd“ zřejmě stálo tolik peněz, že už nezbylo ani na pořádný kompars. Oko diváka tak mohou potěšit jenom kulisy. Uvidíte pár pěkných záběrů přírody a rozvalin. Raději, než abyste ztráceli čas s filmem Poslední legie, se podívejte na náš žebříček nejlepší historických velkofilmů.

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)