Poslední legie a absolutní ztráta času

Snímek Poslední legie pochází z roku 2007. Natáčel se hned v několik evropských zemích v čele s Velkou Británií a Itálií. Část snímku byla natočena dokonce i na Slovensku a objevuje se zde docela slušná plejáda populárních herců v čele s Colinem Firthem a Thomasem Brodie-Sangsterem.

Poslední legie

Zdroj: The Weinstein Company

Poslepovaný děj

Snímek Poslední legie je natočen podle stejnojmenné italské novely z roku 2003. Vše začíná korunovací nového císaře Římské říše. Romulus Augustus je však stále ještě malým dítětem a jeho říše je oslabena. Toho obratně využívají Vizigóti, vyplení město a zajmou i samotného vládce. Mladý imperátor je, spolu se svým učitelem, okupanty vězněn na ostrově Capri, ale věrný velitel jeho gardy je připraven císaře osvobodit. Pomáhá mu při tom indická vojanda z Východořímské říše.

Císař nachází mýtický meč Caesara, je osvobozen a celá skupinka se vydává do Británie, kde se má nacházet poslední římská legie. Británie se ovšem snaží zmocnit zlotřilý Mortigern, jeden ze záporáků z Artušovské legie. Jak jistě tušíte, z meče se stane Excalibur, z císaře otec krále Artuše a z učitele kouzelník Merlin (ano wtf).

Zdroj: The Weinstein Company

Historické nepřesnosti

Historicky vzato, Vizigóti vyplenili Řím v roce 410 a poslední římští vojáci se stáhli z Británie již v roce 407. Takže hlavní hrdinové v tomto filmu pravděpodobně někde po cestě museli projít časoprostorovou branou. Snímek Poslední legie je tedy historicky nepřesný. Děj, jehož části se zakládají na skutečných událostech, je tak neuvěřitelně slátaný a vytmelený, že se hned během prvních 20 minut rozsype jako domeček z karet. Člověk by od filmu s takovým hereckým obsazením opravdu čekal mnohem víc. Nesrovnalostí v tomto filmu je tak strašně moc, že je snad ani nemá cenu vypisovat.

Zdroj: The Weinstein Company

Otřesné herecké výkony a Miss World

I přes to, že na hercích štáb rozhodně nešetřil, jsou jejich výkony ve filmu Poslední legie snad ještě horší, než děj samotný. Nepřítomné výrazy Colina Firtha by snad šlo přejít, ale počínaje Thomasem Brodie-Sangsterem je na hercích absolutně jasné, že i oni sami vědí, na jak strašně moc špatném filmu pracují. Absolutně nejotřesnější je výkon Bena Kingsleyho v roli Ambrosinuse/Merlina. Jedinou světlou stránkou snímku tak zůstává fakt, že Aishwarya Rai Bachchan je právem bývalou Miss World z roku 1994.

Efekty, akční scény a řada dalších věcí je absolutně odfláklá. Obsazení tolika hereckých „hvězd“ zřejmě stálo tolik peněz, že už nezbylo ani na pořádný kompars. Oko diváka tak mohou potěšit jenom kulisy. Uvidíte pár pěkných záběrů přírody a rozvalin. Raději, než abyste ztráceli čas s filmem Poslední legie, se podívejte na náš žebříček nejlepší historických velkofilmů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hlava medůzy, nový seriál z roku 2021 zatím není nic moc
Kukačky 1. díl – nejnovější seriál České televize
Srovnání: O vánoční hvězdě (2020) vs. Hodinářův učeň (2019)
O vánoční hvězdě – pohádka z roku 2020
Hlava medůzy, nový seriál z roku 2021 zatím není nic moc
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Z pekla (2001) – Johnny Depp pátrá po Jacku Rozparovači
Realistický Kult hákového kříže (1998) a fantastický Edward Norton
Z pekla (2001) – Johnny Depp pátrá po Jacku Rozparovači
TOP 5: Nejlepší X-Meni
X-Men: Budoucí minulost aneb cestování časem
Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo – opravdický Sebevražedný oddíl
Frčíme
Frčíme – opravdu zábavný animák od Pixaru z roku 2020
TOP 5 Harry Potter – nejlepší filmy z kouzelnického světa
Kong: Ostrov lebek (2017) a pokus o znovuzrození filmové legendy
Harry Potter a relikvie smrti 2. část
Tenet (2020) je jedním z nejočekávanějších snímků minulého roku se spoustou ale
5 nejlepších filmů ze světa Star Wars
Terminátor: Temný osud – feministický manifest roku 2019
Bumblebee – trošku správný návrat ke kořenům Transformers
Animák Duše (2020) směle může kandidovat na nejlepší animák roku
Frčíme
Frčíme – opravdu zábavný animák od Pixaru z roku 2020
Srovnání: O vánoční hvězdě (2020) vs. Hodinářův učeň (2019)
O vánoční hvězdě – pohádka z roku 2020