Disneyho Star Wars od nejhoršího po nejlepší

Nové epizody Star Wars, už pod hlavičkou studia Disney, se opravdu moc nepovedly. Podle mého názoru vlastně vůbec. S jedinou výjimkou, kterou naleznete na konci tohoto žebříčku. Z velké části za to jistě může režisér J. J. Abrams, který podle mnohých skalních fanoušků konkurenční vesmírné série Star Trek zničil už druhou populární filmovou sérii.

Epizoda 8: Poslední z Jediů

Vůbec nejhorším snímkem z Disneyho série je zřejmě epizoda 8. Tu kupodivu nemá na svědomí J. J. Abrams. Ačkoliv naše starší recenze tento díl poměrně chválí, po čase jsme opravdu museli uznat, že minimálně polovina filmu je úplně zbytečná. A to je hlavní důvod, proč je tento film tak otřesný. Recenze zde.

Epizoda 9: Vzestup Skywalkera

J. J. Abrams neměl u 9. dílu lehkou pozici. Rian Johnson sérii v 8 tak rozbil, že snad ani nejlepší filmový tvůrci všech dob to nemohli napravit. Abramsovi se sice podařilo vysvětlit některé dějové linky, ale vše je tak strašně zběsilé a přitažené za vlasy, že se to opravdu nedá nazvat věrohodným. Recenze zde.

Epizoda 7: Síla se probouzí

Už po prvním shlédnutí bylo jasné, že Disneyho Star Wars budou průšvih. Dokonce ani v příběhu nebyli tvůrci schopní vymyslet cokoliv nového. Herecké výkony jsou upocené a až na výjimky otřesné. Dokonce se zde ani nedostanete do nějakého nového prostředí. Zápletka je téměř identická s Novou nadějí. Přesto se nakonec ukázalo, že je to „nejlepší nová epizoda“. Recenze zde.

Solo: Star Wars story

Tento film jeho tvůrci odepsali ještě předtím, než přišel do kin. Je poměrně zvláštní, že to zase tak strašné nebylo. Film se zaměřuje na mládí Hana Sola a je určitě dobré ho vidět. Příběh to totiž není vůbec špatný. Bohužel na filmu je trochu vidět, že se někdo nemohl rozhodnout, jestli chce, aby to vypadalo jako stará trilogie, Rebels, nebo jako nejnovější epizody. A to je strašná škoda. Film nakonec neměl výsledky a právě kvůli tomu bude místo podobného snímku o Obi-Wan Kenobim seriál. Ale pokud se podíváte třeba na Mandaloriana, asi to nebude nakonec vůbec špatné rozhodnutí. Recenze zde.

Rogue One: Star Wars story

To nejlepší na konec. Samozřejmě by se tomuto filmu dala spousta věcí vytknout, ale mezi filmy o Star Wars od Disneyho je to jasný král. Herecké výkony nejsou špatné, příběh je silný a zároveň je to něco jiného. Tady totiž jde o krádež plánů hvězdy smrti těsně před epizodou IV. a jde spíš o špionáž a válečné drama ze světa Star Wars. Navíc film opravdu hodně připomíná původní trilogii. Je to jediný Star Wars film od studia Disney, který můžeme vřele doporučit. Recenze zde.

Poznámka nakonec: Mandalorian je seriál, proto není v tomto žebříčku zařazen.

Komentujte článek