TV tipy na Štědrý den, které nesmíte přehlédnout

Pro české televizní stanice je Štědrý den každoroční výzvou. Od rána do večera nám prakticky nepřetržitě servírují jeden pohádkový příběh za druhým. Řadu z nich už určitě znáte z paměti, některé jsou ale poněkud překvapivou volbou. V tomto článku se vám pokusíme představit ty nejlepší na filmy, které poběží 24. 12. 2020 na televizních stanicích ČT1, Nova a Prima.

Opravdu vtipné ráno s pohádkou Tři veteráni

Až se ráno na Štědrý den do růžova vyspíte, bude na vás od 10:55 čekat fantastický příběh Tři veteráni. Jako předloha této pohádky posloužila povídka Jana Wericha a v hlavních rolích září velikáni českého filmu Rudolf Hrušínský, Petr Čepek a Josef Somr. Pokud budete hodní, možná zahlédnete i Zdeňka Svěráka.

Štědrý den

Zdroj: prima.iprima.cz

Animáky k obědu: Trollové i Hledá se Nemo

Pro ty menší poběží od 12:05 na stanici Prima animovaná pohádka Trollové. Pohádka vypráví o věčně veselých skřítcích a jedné důležité záchranné misi. Tento příběh určitě potěší zejména mladší diváky. Krátce po jeho konci můžete přeladit na Novu, která od 14:20 uvede filmový hit z roku 2003 Hledá se Nemo. Příběh o ztracené malé rybce jistě potěší diváky všech věkových kategorií, ale bude mít ve svém vysílacím čase těžkou konkurenci. Na ČT1 totiž ve 14:10 odstartuje Peklo s princeznou, což je pravděpodobně jedna z nejlepších českých pohádek za posledních 15 let.

Zdroj: pixar.com

Česká televize 24. prosince pořádně přitopí pod kotlem

V České televizi rozhodně nechtějí na Štědrý den zpomalovat. V 15:55 zde můžete naladit úžasnou muzikálovou pohádku Šíleně smutná princezna s mladou Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem v hlavních rolích. Nemusíte ani přepínat program a hned po této klasice následuje Byl jednou jeden král… s Janem Werichem. Klasické zpracování příběhu pohádky Sůl je nad zlato jistě potěší i ty nejstarší diváky.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Novinka i excelentní Issová

V 17:55 na Primě začne filmové zpracování pohádky Sedmero krkavců z roku 2015 s excelentní Marthou Issovou v hlavní roli. Také tento film můžeme vřele doporučit. Těsně před samotným vyvrcholení štědrovečerního programu uvede ČT1 novou pohádku s názvem O Vánoční hvězdě. A pak už přichází souboj těžkých vah.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Bitva těžkých vah

Tak jak jsme všichni zvyklý, od 20:30 na ČT poběží Tři oříšky pro Popelku s nezapomenutelnou Libuší Šafránkovou. 20:15 je čas začátku snímku Tři bratři na Nově, ovšem tuto pohádku od Svěráků doslova nabitou hvězdami jako je Tomáš Klus a Vojtěch Dyk rozhodně nedoporučujeme. Pokud neholdujete Popelce, pak si raději pusťte Sám doma. Kevin bude opět bránit rodný dům před zloději od 20:15 na Primě. Ovšem ani tady těžká rozhodnutí nekončí. Ve 21:55, opět na ČT1, začínají legendární Pelíšky, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Jenomže ve stejný čas na Nově začíná Pretty Woman s okouzlující Julií Roberts a elegantním Richardem Gerem v hlavních rolích. Zkrátka i Štědrá den bude plný těžkých rozhodnutí. Za napohled.cz vám všem přejeme klidné vánoční svátky 2020.

Zdroj: theguardian.com

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)