Nejlepší staré, ale stále skvělé seriály. Viděli jste všechny?

Kvalitních seriálů není nikdy dost a zejména v době, kdy je celá řada z nás nuceně doma, je důležité se od srdce zasmát. Proto jsme vybrali 5 starších seriálů, na které jste možná již zapomněli, ale určitě se u nich i dnes od srdce zasmějete.

seriály

Zdroj: 20th Century Fox

M*A*S*H

Komediální seriál, který se odehrává na pozadí válečného konfliktu? Přesně takový nápad měl Larry Gelbart a v roce 1972 spatřil světlo světa pořad, jehož hlavní hrdinové jsou chirurgové v polní nemocnici za Korejské války. Na pozadí nesmírného utrpení a smrti je hlavní hrdina Hawkeye Pierce rozhodnutý se nezbláznit. S těžkou situací se spolu se svými kolegy vypořádává díky humoru. Pořad se dočkal celovečerního filmu a 11. sérií. I dnes se jedná o nadčasovou a skvělou zábavu. MASH rozhodně patří mezi vůbec nejlepší seriály.

Zdroj: 20th Century Fox

Akta X

V kancelářích FBI se zřejmě nikdy nepohybovala slavnější dvojice, než Mulder a Scullyová. Dnes již legendární dvojice má na starosti ty nejzáhadnější případy ve Spojených státech. Tento seriál je plný UFO, satanistických kultů a podivných bytostí. Mulder je geniální agent, který je téměř posedlý nadpřirozenými jevy. Oproti tomu Scullyová za vším vidí vědu. Akta X jsou seriálem, který se dočkal hned dvou celovečerních snímků a 11. sérií.

Zdroj: Warner Bros.

Dva a půl chlapa

S tímto seriálem je úzce spjata i herecká kariéra i pověst Charlieho Sheena. Podle mnohých zde tento herec tak trochu hraje sám sebe. Charlie je bohatý skladatel reklamních znělek a playboy. Jedné noci u jeho dveří zazvoní jeho mladší bratr, upjatý Alan, kterého vykopla manželka. Charlie se nad svým bratrem slituje a nabídne mu, aby u něj bydlel. To ovšem ještě netuší, že je jeho bratříček vypočítavý vyžírka. Pořad má celkem 12. sérií, ale pouze v 8 je hlavní postavou Charlie Sheen. Toho následně střídá Ashton Kutcher a přináší do pořadu něco nového. Bohužel se tvůrci pustili do hanobení Charlieho Sheena a poslední série jsou z velké části k tomuto herci nemilosrdné.

Zdroj: Warner Bros.

Přátelé

Kdo by neznal 6 legendárních přátel. V 90. letech tento seriál doslova dobýval jednu domácnost za druhou. Při sledování přátel jste se velice snadno identifikovali s hlavními hrdiny a právě to stálo za jejich veleúspěchem. Tato parta vás totiž doslova pozve do svého obýváku i života. Ačkoliv jsou každý jiný, tak dohromady tvoří perfektní celek. Dohromady se natočilo 10 sérií a během sledování si ani nevšimnete, že se herci vzájemně mezi sebou zrovna nemuseli.

Zdroj: 20th Century Fox

Simpsonovi

V roce 1989 se na obrazovkách začala objevovat průměrná americká animovaná rodinka. Za jejího otce je považován Matt Groening a seriál Simpsonovi vychází dodnes. Tedy již přes 30 let. Tento pořad je z velké části o kritice americké společnosti. Tvůrci se velice často naváží do aktuálního dění a zajímavým způsobem komentují společenské problémy. O tom, že to dělají dlouhé roky opravdu dobře svědčí to, že snad neexistuje nikdo, kdo by rodinu Simpsonových neznal.

Jaký ze zmíněných seriálů máte nejraději?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Copak je to za vojáka (1987) současná opatření se blíží těm v tomto filmu
Cesta do pravěku (1955) – film, který o desítky let předběhl dobu
Božena (2021) – strhující životní příběh nejslavnější české spisovatelky
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Legendární seriál Akta X z roku 1993
Tak trochu podivný film o šíleném Jokerovi
Thór (2011) největší přínos tohoto filmu je, že uvedl nového hrdinu
Birds of Prey (2020) – podivuhodná proměna Harley Quinn a vyloženě ženská týmovka od DC
Maska (1994) je vtipná podívaná s Jimem Carrym v hlavní roli
Mumie se vrací (2001) pokračování úspěšného filmu
Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) smutný konec úvodní trilogie
Práti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže háže sérii naplno do fantasy žánru
Pán prstenů: Návrat krále a 11 Oscarů
Star Wars: Klonové války (2008) animovaný seriál od George Lucase
Stepfordské paničky
Stepfordské paničky (2004) absudrně komediální thriller
Ready Player One
Ready Player One: Hra začíná (2018) prakticky dokonalá filmařská práce
Galaxy Quest (1999) komedie, kterou nesmíte přehlédnout
Animovaný zlobr Shrek v roce 2001 očaroval malé i velké diváky
Nové zpracování Mulan (2020) se trochu nepovedlo
Animák Duše (2020) směle může kandidovat na nejlepší animák roku
Frčíme
Frčíme – opravdu zábavný animák od Pixaru z roku 2020