Nejlepší staré, ale stále skvělé seriály. Viděli jste všechny?

Kvalitních seriálů není nikdy dost a zejména v době, kdy je celá řada z nás nuceně doma, je důležité se od srdce zasmát. Proto jsme vybrali 5 starších seriálů, na které jste možná již zapomněli, ale určitě se u nich i dnes od srdce zasmějete.

seriály

Zdroj: 20th Century Fox

M*A*S*H

Komediální seriál, který se odehrává na pozadí válečného konfliktu? Přesně takový nápad měl Larry Gelbart a v roce 1972 spatřil světlo světa pořad, jehož hlavní hrdinové jsou chirurgové v polní nemocnici za Korejské války. Na pozadí nesmírného utrpení a smrti je hlavní hrdina Hawkeye Pierce rozhodnutý se nezbláznit. S těžkou situací se spolu se svými kolegy vypořádává díky humoru. Pořad se dočkal celovečerního filmu a 11. sérií. I dnes se jedná o nadčasovou a skvělou zábavu. MASH rozhodně patří mezi vůbec nejlepší seriály.

Zdroj: 20th Century Fox

Akta X

V kancelářích FBI se zřejmě nikdy nepohybovala slavnější dvojice, než Mulder a Scullyová. Dnes již legendární dvojice má na starosti ty nejzáhadnější případy ve Spojených státech. Tento seriál je plný UFO, satanistických kultů a podivných bytostí. Mulder je geniální agent, který je téměř posedlý nadpřirozenými jevy. Oproti tomu Scullyová za vším vidí vědu. Akta X jsou seriálem, který se dočkal hned dvou celovečerních snímků a 11. sérií.

Zdroj: Warner Bros.

Dva a půl chlapa

S tímto seriálem je úzce spjata i herecká kariéra i pověst Charlieho Sheena. Podle mnohých zde tento herec tak trochu hraje sám sebe. Charlie je bohatý skladatel reklamních znělek a playboy. Jedné noci u jeho dveří zazvoní jeho mladší bratr, upjatý Alan, kterého vykopla manželka. Charlie se nad svým bratrem slituje a nabídne mu, aby u něj bydlel. To ovšem ještě netuší, že je jeho bratříček vypočítavý vyžírka. Pořad má celkem 12. sérií, ale pouze v 8 je hlavní postavou Charlie Sheen. Toho následně střídá Ashton Kutcher a přináší do pořadu něco nového. Bohužel se tvůrci pustili do hanobení Charlieho Sheena a poslední série jsou z velké části k tomuto herci nemilosrdné.

Zdroj: Warner Bros.

Přátelé

Kdo by neznal 6 legendárních přátel. V 90. letech tento seriál doslova dobýval jednu domácnost za druhou. Při sledování přátel jste se velice snadno identifikovali s hlavními hrdiny a právě to stálo za jejich veleúspěchem. Tato parta vás totiž doslova pozve do svého obýváku i života. Ačkoliv jsou každý jiný, tak dohromady tvoří perfektní celek. Dohromady se natočilo 10 sérií a během sledování si ani nevšimnete, že se herci vzájemně mezi sebou zrovna nemuseli.

Zdroj: 20th Century Fox

Simpsonovi

V roce 1989 se na obrazovkách začala objevovat průměrná americká animovaná rodinka. Za jejího otce je považován Matt Groening a seriál Simpsonovi vychází dodnes. Tedy již přes 30 let. Tento pořad je z velké části o kritice americké společnosti. Tvůrci se velice často naváží do aktuálního dění a zajímavým způsobem komentují společenské problémy. O tom, že to dělají dlouhé roky opravdu dobře svědčí to, že snad neexistuje nikdo, kdo by rodinu Simpsonových neznal.

Jaký ze zmíněných seriálů máte nejraději?

Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Rychle a zběsile (2001), aneb jak se zrodila legendární série
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Lepší obsah nikdo nemá: Disney+ už funguje v ČR a může porazit Netflix
Přitažlivé superhrdinky z filmového světa Marvelu
Francouzská revoluce (2020) – sex, násilí a něco jako upíři
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Animované snímky, které i po letech zahřejí u srdce
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)