Nejlepší staré, ale stále skvělé seriály. Viděli jste všechny?

Kvalitních seriálů není nikdy dost a zejména v době, kdy je celá řada z nás nuceně doma, je důležité se od srdce zasmát. Proto jsme vybrali 5 starších seriálů, na které jste možná již zapomněli, ale určitě se u nich i dnes od srdce zasmějete.

seriály

Zdroj: 20th Century Fox

M*A*S*H

Komediální seriál, který se odehrává na pozadí válečného konfliktu? Přesně takový nápad měl Larry Gelbart a v roce 1972 spatřil světlo světa pořad, jehož hlavní hrdinové jsou chirurgové v polní nemocnici za Korejské války. Na pozadí nesmírného utrpení a smrti je hlavní hrdina Hawkeye Pierce rozhodnutý se nezbláznit. S těžkou situací se spolu se svými kolegy vypořádává díky humoru. Pořad se dočkal celovečerního filmu a 11. sérií. I dnes se jedná o nadčasovou a skvělou zábavu. MASH rozhodně patří mezi vůbec nejlepší seriály.

Zdroj: 20th Century Fox

Akta X

V kancelářích FBI se zřejmě nikdy nepohybovala slavnější dvojice, než Mulder a Scullyová. Dnes již legendární dvojice má na starosti ty nejzáhadnější případy ve Spojených státech. Tento seriál je plný UFO, satanistických kultů a podivných bytostí. Mulder je geniální agent, který je téměř posedlý nadpřirozenými jevy. Oproti tomu Scullyová za vším vidí vědu. Akta X jsou seriálem, který se dočkal hned dvou celovečerních snímků a 11. sérií.

Zdroj: Warner Bros.

Dva a půl chlapa

S tímto seriálem je úzce spjata i herecká kariéra i pověst Charlieho Sheena. Podle mnohých zde tento herec tak trochu hraje sám sebe. Charlie je bohatý skladatel reklamních znělek a playboy. Jedné noci u jeho dveří zazvoní jeho mladší bratr, upjatý Alan, kterého vykopla manželka. Charlie se nad svým bratrem slituje a nabídne mu, aby u něj bydlel. To ovšem ještě netuší, že je jeho bratříček vypočítavý vyžírka. Pořad má celkem 12. sérií, ale pouze v 8 je hlavní postavou Charlie Sheen. Toho následně střídá Ashton Kutcher a přináší do pořadu něco nového. Bohužel se tvůrci pustili do hanobení Charlieho Sheena a poslední série jsou z velké části k tomuto herci nemilosrdné.

Zdroj: Warner Bros.

Přátelé

Kdo by neznal 6 legendárních přátel. V 90. letech tento seriál doslova dobýval jednu domácnost za druhou. Při sledování přátel jste se velice snadno identifikovali s hlavními hrdiny a právě to stálo za jejich veleúspěchem. Tato parta vás totiž doslova pozve do svého obýváku i života. Ačkoliv jsou každý jiný, tak dohromady tvoří perfektní celek. Dohromady se natočilo 10 sérií a během sledování si ani nevšimnete, že se herci vzájemně mezi sebou zrovna nemuseli.

Zdroj: 20th Century Fox

Simpsonovi

V roce 1989 se na obrazovkách začala objevovat průměrná americká animovaná rodinka. Za jejího otce je považován Matt Groening a seriál Simpsonovi vychází dodnes. Tedy již přes 30 let. Tento pořad je z velké části o kritice americké společnosti. Tvůrci se velice často naváží do aktuálního dění a zajímavým způsobem komentují společenské problémy. O tom, že to dělají dlouhé roky opravdu dobře svědčí to, že snad neexistuje nikdo, kdo by rodinu Simpsonových neznal.

Jaký ze zmíněných seriálů máte nejraději?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nezapomenutelní princové z českých filmových pohádek
Kukačky – 13 dílů je málo
Pelíšky jsou už dlouhé roky nejvtipnějším filmem Vánoc
S čerty nejsou žerty (1984) – nesmrtelné kultovní hlášky
Sestra v akci – hudební komedie se vším všudy
Hlava medúzy (2021) a kalich hořkosti vypitý až do dna
7 smrtelných hříchů jako předloha legendárního snímku Sedm
Bláznivá střela – ikonická komedie z roku 1988 nestárne
Film doslova zpodobňující sedm ctností – Shazam!
Přímo pekelná zábava s Hellboyem
Kingsman: Zlatý kruh (2017) – ještě o trochu absurdnější pokračování výborné špiónské komiksovky
Liga Spravedlnosti Zacka Snydera (2021) je neuvěřitelně jiná
Godzilla vs. Kong (2021) asi nejhorší díl monster série
Harry Potter pod režisérem Davidem Yatesem
Harry Potter: série, na kterou naše generace nikdy nezapomene – 1. část
Mortal Kombat (1995) – jedna z vůbec nejlepších herních adaptací
Love and Monsters (Láska a příšery) překvapivě napínavé a zábavné postapokalyptické dobrodružství
Návrat do budoucnosti
Nadčasový, geniálně jednoduchý a inspirativní Návrat do budoucnosti
Matrix (1999) – legendární cyberpunkový snímek
Vetřelec
Vetřelec (1979) snímek který dodnes nahání hrůzu
Raya a drak (2021) – další asijská princezna od Disneyho
Disneyho princezny – znáte je všechny?
Film, který vám vysvětlí, jak funguje internet – Raubíř Ralf a internet (2018)
Raubíř Ralf (2012) patří mezi nejlepší animované retro snímky